.


kabaret

Opublikowano: 2020-05-16

100-lecie Urodzin Świętego Jana Pawła II w WieliczceRok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. W dniu 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić 100. rocznicę Jego urodzin. Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka, dlatego mimo ograniczeń pragniemy godnie i uroczyście przeżyć ten czas, uczestnicząc w wielu inicjatywach, które pozwolą przypomnieć, jak wiele śladów pozostawił papież Polak na wielickiej ziemi.


Będzie to szczególny czas dziękczynienia Bogu za dar Jego życia, a także szczerej modlitwy do Świętego Jana Pawła II, by nadal troszczył się o nas, zwłaszcza w tym trudnym czasie, którego doświadczamy. Zachęcamy do osobistego zaangażowania się w świętowanie. Z uwagi na trwającą epidemię większość wydarzeń odbędzie się w trybie online.

W sposób szczególny zapraszamy na wyjątkowy koncert "WDZIĘCZNA WIELICZKA 100- lecie Urodzin Świętego Jana Pawła II - koncert Campus Misericordiae Wieliczka 2020".
PREMIERA w sobotę, 16 MAJA 2020 o godz. 20.00 na naszym funpage.

Klamrą spajającą ten koncert jest Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbyło się spotkanie młodych z całego świata podczas ŚDM 2016, kontynuujące wielkie dzieło Świętego Jana Pawła II, światowych spotkań ludzi młodych.

Koncert ten to również muzyczna podróż po Mieście i Gminie Wieliczka, w różnych miejscach i domach zagrane zostały utwory bliskie Janowi Pawłowi II. To wyraz wdzięczności wieliczan, dla osoby Świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatela Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka. Na koncert zapraszają ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

W koncercie udział wzięli: Solne Uwielbienie, o. Mariusz Tabor (OFM), Orkiestra Dęta „PODSTOLICE”, Kapela Mietniowska, Szymon Paciora, Weronika Kozłowska, Katarzyna Gabryś, Chór Dziewczęcy „Ziarenko”, Środowisko ZHP w Gorzkowie, Hufiec Wieliczka, Grupa muzyczna z parafii Strumiany, s. Sylwia (SMI), Judyta Kwiatkowska, Dudzik/Salus, Chór Gospel Voice, Orkiestra Dęta "Hejnał" z Byszyc i "Orkiestra Koźmice."

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!
   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki