.
Opublikowano: 2018-02-25

12. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018. Są plany na powrót niedzielnej trasy przed Solne Miasto.Jak informowaliśmy jeszcze pod koniec 2017 roku, tegoroczna 12. już edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w Wieliczce w dniach 7 i 8 kwietnia. Dzień wcześniej będzie miało miejsce badanie techniczne.


12. Memoriał Kuliga i Bublewicza będzie jednocześnie inauguracyjną rundą Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Co jeszcze wiemy o tegorocznej edycji tej największej imprezy motoryzacyjnej w Wieliczce? W tym roku pojawią się w Wieliczce repliki samochodów, którymi jeździł tragicznie zmarły Marian Bublewicz. Pojawiają się już pierwsze, chociaż jeszcze nieoficjalne informacje na temat tegorocznych tras.

Większych zmian co do lat ubiegłych ma nie być. Tegoroczny rajd w Wieliczce powinien wyglądać następująco. W sobotę rano kibice udadzą się na Brzegi, gdzie podobnie jak przed rokiem start będzie znajdował się przy rondzie Światowych Dni Młodzieży, a kierowcy będą rywalizować jeżdżąc po Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Tego samego dnia, odbędzie się również ulubiony chyba przez kibiców, wieczorny odcinek ulicami centrum Wieliczki. W niedziele najprawdopodobniej czeka nas niespodzianka, a mianowicie powrót rajdu przed CER „Solne Miasto”. W tamtym roku tego odcinka zabrakło i pojawiły się wśród kibiców opinie, że to duży błąd. Niedziela powinna wyglądać następująco. Kierowcy znów udają się na Brzegi, gdzie ścigają się na odcinku podobnym do tego sobotniego z tym, że w niedzielę meta może znajdować się w innym miejscu (przy jeziorach) – chociaż to nie jest jeszcze pewne. Po „zakończeniu Brzegów”, kierowcy pojadą pod Solne Miasto skąd mają wystartować kierując się do mety zlokalizowanej na ulicy Daniłowicza. Co do powrotu rajdu pod Solne Miasto są to póki co informacje nieoficjalne, jeszcze nie potwierdzone, chociaż rzeczywiście są takie plany, aby rajd po rocznej przerwie powrócił w to miejsce.   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych