.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2019-06-11

13-16 czerwca podyskutują o zdrowiu i zaprezentują najnowsze badania naukoweW Kopalni Soli „Wieliczka” i Hotelu Lenart na kilkudniowej konferencji spotkają się naukowcy z całego świata. Zaprezentują najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie leczenia chorób przewlekłych i schorzeń cywilizacyjnych oraz postępy w zakresie balneologii, bioklimatologii i medycyny fizykalnej.


Świadomość społeczna dotycząca wpływu zanieczyszczeń środowiska na zdrowie jest coraz wyższa. Poszukuje się coraz skuteczniejszych sposobów przeciwdziałania smogowi oraz metod terapii z wykorzystaniem surowców naturalnych, takich jak wody lecznicze czy klimat. Organizowany w Wieliczce 44 Światowy Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Hydrologii Medycznej ISMH połączony ze Zjazdem Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej będzie odpowiedzią na pytania związane z tymi tematami.

Tematyka kongresu skupiać się będzie również wokół nowoczesnych metod leczenia uzdrowiskowego i subterraneoterapii, jako sposobu niwelowania skutków zdrowotnych zanieczyszczeń powietrza, edukacji zdrowotnej, a także najnowszym doniesieniom naukowym w zakresie balneologii i medycyny fizykalnej.

Wydarzenie organizowane jest w wielickiej kopalni i Hotelu Lenart. Uczestnicy kongresu zwiedzą m.in. Uzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” - jedyne na świecie statutowe uzdrowisko podziemne (decyzja Ministra Zdrowia z 2011 r.), w którym od lat leczą się pacjenci z chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych. Tradycje uzdrowiskowe podziemnej Wieliczki sięgają XIX wieku.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Organizatorzy 44 Kongresu i Zjazdu Balneologii:
Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej
Międzynarodowe Towarzystwo Hydrologii Medycznej
Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”


13-16 czerwca podyskutują o zdrowiu i zaprezentują najnowsze badania naukowe - zobacz zdjęcia   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki