.
Opublikowano: 2014-05-25

#17 Przegląd Tygodnia: 19.05 – 25.05


Jest niedziela. Zakończyliśmy kolejny tydzień zapraszamy na jego podsumowanie. Przedstawiamy #17 Przegląd Tygodnia na WieliczkaCity.pl – Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami, jakie opublikowaliśmy na naszej stronie w ostatnim tygodniu.


Poniedziałek 19.05.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od relacji z warsztatów „Zapomniane filcowanie”, które odbywały się w wielickiej bibliotece. Następnie zapowiedzieliśmy nowy cykl warsztatów dla rodziców dzieci nastoletnich zatytułowany „SUPER rodzice SUPER nastolatków!”. Tego dnia pisaliśmy również o ratownikach KPR z Gdowa i Wieliczki, którzy stanęli na podium w VO Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubuskiej w Ratownictwie Medycznym. Opublikowaliśmy również informację o fałszywej lekarce, która wyłudziła prawie 40 tys. zł oraz relację z jubileuszu 60. Lecia działalności filii bibliotecznej w Śledziejowicach. Na koniec dnia można było u nas jeszcze przeczytać o działaniach przeciwpowodziowych, jakie były podejmowane w naszym regionie podczas ostatnich opadów deszczu.

Wtorek 20.05.2014 r.

We wtorek pisaliśmy o mających odbyć się również i w Wieliczce bezpłatnych poradach na temat zapobiegania depresji oraz o Międzypowiatowym Przeglądzie XXXVII Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Pojawiła się u nas również relacja z Dnia Matki w Janowicach oraz relacja wernisażu wystawy Tu, Tam i Jeszcze Dalej… Kolorowy Świat Jerzego Skarżyńskiego. Napialiśmy również o kolejnym spotkaniu z cyklu „Podróże z głową” – tym razem odbyto podróz do magicznego świata Orientu.

Środa 21.05.2014 r.

Tego dnia zapowiedzieliśmy kolejne spotkanie w Mieście Kobiet. Pisaliśmy o mające j nastąpić zmianie w organizacji ruchu na ulicy Legionów. Następnie można było u nas przeczytać o wypadku w Niepołomicach – pijany mężczyzna wjechał w samochód. Następnie znów powróciliśmy do tematu zmiany organizacji ruchu w centrum Wieliczki oraz na koniec dnia opublikowaliśmy mały przegląd sytuacji – czyli co aktualnie dzieje się w Wieliczce jeśli chodzi o zamknięte ulice i utrudnienia dla kierowców.

Czwartek 22.05.2014 r.

Dzień rozpoczęliśmy od zamieszczenia relacji z kolejnego spotkania w Poniedziałkowym Klubie Seniora, a następnie zamieściliśmy zapowiedzi Z Historią w Kadrze, Festiwalu Wielickich Artystów oraz Nie tylko dla amatorów historii – są to kolejne propozycje CKiT w Wieliczce na nadchodzący tydzień.

Piątek 23.05.2014 r.

Piątek rozpoczęliśmy informacją o bezpłatnym pokazie różnorodnych technik rękodzielniczych pod hasłem „Rękodzielnicze – Zrób to sam”. Następnie pisaliśmy o pijanym kierowcy z Rożnowej, który jak się okazało wiózł kolegę poszukiwanego przez policję oraz o wypadku w Bilczycach gdzie fiat zderzył się z motorem. Pisaliśmy również o okradzionej staruszce, złodzieje wykorzystali sposób na „hydraulika”. Tego dnia pisaliśmy również o zapadających się w Wieliczce ulicach oraz o naszych propozycjach wyjazdu weekendowych. W piątek wzbogacił się również nasz dział „Mistrzowie Parkowania” od dwóch kolejnych kierowców.