.
Opublikowano: 2016-10-25

20-latek pod wpływem amfetaminy zatrzymany w WieliczceWczoraj tuż przed godziną 21.00 patrol drogówki z Wieliczki zatrzymał kierującego pojazdem marki Skoda. 20-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego przekroczył dozwolona prędkość.


W trakcie czynności kierującego poddano badaniu na zawartość narkotyków. Badanie dało wynik pozytywny i wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania kierującego oraz jego pojazdu ujawniono woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz amfetaminę.

Mężczyźnie została pobrana krew do analizy na obecność narkotyków. Policjanci także zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz za kierowanie pod wpływem narkotyków odpowie przed Sądem.


   
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek