.


kabaret

Opublikowano: 2020-04-27

22- latek podpalił w Sygneczowie dwa samochody. Jeden uległ całkowitemu zniszczeniu.Wieliccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego podejrzanego o umyślne podpalenie pojazdu dostawczego marki Renault oraz usiłowanie podpalenia samochodu ciężarowego marki Mercedes, znajdujących się w jednej z miejscowości gminy Wieliczka. Wobec podpalacza który usłyszał już zarzuty zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.


25 kwietnia, około godz. 6:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o palącym się pojeździe w m. Sygneczów. We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol Policji, który po wstępnych ustaleniach na miejscu zdarzenia, rozpoczął poszukiwania podpalacza. W wyniku działań podjętych przez wielickich policjantów, zatrzymano 23-latka, który po wcześniejszym nasączeniu materiału paliwem pochodzącym z baku pojazdu, oblał zestaw pojazdu Mercede i zaparkowany obok niego pojazd m-ki Renault, po czym podpalił je. W trakcie przeszukania mężczyzny, dodatkowo ujawniono przy nim pewne ilości amfetaminy oraz mefedronu.

W efekcie pożaru całkowitemu spaleniu uległ pojazd marki Renault. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Gdyby nie błyskawiczna akcja strażaków PSP w Wieliczce, spłonąłby również pojazd ciężarowy marki Mercedes o wartości 220 tys. złotych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

23-latek usłyszał zarzuty zniszczenia cudzej rzeczy oraz usiłowania zniszczenia a także posiadania środków odurzających. Decyzja Prokuratora Rejonowego w Wieliczce, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W dalszym ciągu wyjaśniane są motywy działania sprawcy podpalenia.

KPP Wieliczka

 
22- latek podpalił w Sygneczowie dwa samochody. Jeden uległ całkowitemu zniszczeniu. - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki