.
Opublikowano: 2017-01-17

26-letni mieszkaniec gminy Wieliczka tymczasowo aresztowany za nakłanianie dzieci do kontaktów seksualnych.Wczoraj informowaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny w naszym regionie podejrzewanego o nakłanianie dzieci do kontaktów seksualnych. Dziś wiadomo już nieco więcej na temat tej sprawy.


Wieliccy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Wieliczka podejrzanego o nakłanianie małoletnich do kontaktów seksualnych.

Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy namierzono mężczyznę, który wyszukiwał w sieci osoby małoletnie w wieku 10-14 lat i składał im niedwuznaczne propozycje. W dniu 14 stycznia policjanci dokonali zatrzymania 26-latka, który był całkowicie zaskoczony, gdy policjanci pojawili się w jego domu. Podczas przeszukania zabezpieczono m.in. sprzęt komputerowy, telefon oraz nośniki pamięci. Ponadto w sprawie uzyskiwane będą dodatkowe opinie biegłych z zakresu różnych specjalności, dane od operatorów telefonii komórkowej oraz administratorów portali społecznościowych.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił - na obecnym etapie - przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu zarzutów z art. 200a § 2 kodeksu karnego, a w dniu 16 stycznia 2017 roku decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, po np. analizie danych cyfrowych z komputera sprawcy ujawnione zostaną inne jego przestępstwa to zarzuty zostaną uzupełnione.

Zatrzymany mężczyzna nie wykonywał pracy związanej z kontaktem czy opieka nad dziećmi.

KWP Kraków

 
Przypomnijmy, że stosunkowo nie tak dawno, bo około rok temu, a konkretnie w grudniu 2015 roku policjanci zatrzymali dwóch pedofilów z naszej okolicy. Na początku grudnia zatrzymano 32 letniego mężczyznę, który szedł na "spotkanie" z różą do 12 latki. Kilka dni później policjanci zatrzymali kolejnego pedofila. Oboje pochodzili z miejscowości położonych blisko Wieliczki. Więcej na temat tamtych zatrzymań można przeczytać na naszej stronie w tym miejscu oraz tutaj.   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...