.
Opublikowano: 2019-04-03

3. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2019. Zobacz mapy z trasami przejazdu!3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia 2019 roku. Dzień wcześniej, 5 kwietnia odbędzie się w Wieliczce badanie kontrolne.


W tym roku trasy 3. Rajdu Memoriału Kuliga i Bublewicza 2019 są nieco inne niż było to w roku ubiegłym. Co prawda trasy w Wieliczce pozostają bez zmian, jednak zamiast OSów w Brzegach mamy zupełnie nowe odcinki specjalne nazwane Podolany oraz Sawa.

W związku z remontem wiaduktu kolejowego w Kokotowie nie będzie OS-ów na Brzegach. W zamian zobaczymy zmagania kierowców na zupełnie nowych trasach. Będą to dwa 4-kilometrowe, dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne w okolicach Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga, a także w sąsiedztwie Gdowa i Raciechowic. Jak mówi Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego - Te trasy (Podolany-Łapanów i Sawa-Zręczyce) zaczerpnęliśmy z kanonu tradycyjnych oesów dawnych Rajdów Krakowskich, a także Rajdów Żubrów czy imprez amatorskich; to właśnie na tamtych drogach zdobywał rajdowe ostrogi niezapomniany Janusz Kulig.

Bez zmian pozostaje sobotni, wieczorny OS w centrum Wieliczki oraz niedzielny odcinek specjalny rozpoczynający się przed CER „Solne Miasto” z metą na ul. Daniłowicza.

Poniżej zamieszczamy mapy z trasami przejazdu 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019.

3. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza 2019
Zobacz mapy z trasami przejazd   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych