.


Opublikowano: 2019-11-02

314 – nowa linia autobusowa MPK łącząca Wieliczkę z Krakowem zostanie uruchomiona 12 listopadaW dniu 30 października 2019 r. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł podpisał z Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa Andrzejem Kuligiem umowę o uruchomieniu nowej linii aglomeracyjnej nr 314 łączącej Wieliczkę z Krakowem.


Nowa linia autobusowa pojedzie z centrum Wieliczki (parking przy ul. Dembowskiego) na osiedle Podwawelskie w Krakowie. Autobus będzie kursował tylko w dni powszednie (31 kursów dziennie).

Pierwszy kurs nowego autobusu jest planowany na 12 listopada i pojedzie trasą: Wieliczka Centrum-Wieliczka Dembowskiego, Wieliczka Słowackiego, Wieliczka Asnyka, Wieliczka Piłsudskiego, Wieliczka Krakowska, Wielicka Jakubowskiego, Wielicka Kamińskiego, Konopnickiej, Os. Podwawelskie.

W Wieliczce autobus 314 zatrzyma się na przystankach: Wieliczka Centrum, Wieliczka Rynek, Os. Asnyka, Cmentarz, Kościół, Stacja Paliw, Wielicka Granica Miasta (rejon zbiegu DK 94 z ul. Ochota).

W Krakowie: Instytut Pediatrii, Prokocim Szpital, Bieżanowska, Kamieńskiego, Rondo Matecznego, Rondo Grunwaldzkie, Osiedle Podwawelskie.
   

Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko  
Data: 24 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert galowy z okazji 25-lecia Dziewczęcego Chóru „Ziarenko”, który odbędzie się 24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce (zjazd od godziny 17.45).
Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce