bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2019-12-18

40 medali dla wielickich pływaków na Mistrzostwach MałopolskiZimowa edycja juniorskiego czempionatu małopolski przeszła już do historii. Z Zabierzowa wieliccy pływacy wrócili z 40 medalami i nowymi doświadczeniami, które zaprocentują w przyszłości. W ilości zdobytych medali ustąpiliśmy jedynie SMS Galicji oraz Ósemce Oświęcim. W Mistrzostwach Małopolski startowało 397 zawodników z 25 klubów.Wśród najlepszych zawodników Mistrzostw Małopolski, znalazło się aż siedmiu reprezentantów Solnego Miasta.

Oskar Wrzesniak 2 miejsce (kategoria 10-latków), 7 medali;
Jan Rozumek 7 miejsce (kategorii 10-latków), 2 medale;
Kot Kacper 2 miesce (kategoria 11-latków), 7 medali;
Artur Dyda 4 miesce (kategoria 11-latków), 5 medali;
Alicja Miłek 1 miejsce (kategori 13-latek), rekord małopolski na 100m st. dowolnym, 8 medali;
Gabrysia Gorczyca 3 miejsce (kategori 13-latek), 5 medali;
Wojciech Cholewa 3 miejsce (kategori 13-latków), 2 medale;

Tyle faktów, a że klasyfikacja najlepszych zawodników to nie wszystko czym możemy się pochwalić...
Piotr Całka, poprawił swój rekord życiowy na 200m st. klasycznym aż o 6sek, dzięki czemu dołączył do listy naszych medalistów ze srebrnym medalem, indywidualnie na podium stanął również za wyścig 100m klasycznym.
Na dystansie 200m stylem dowolnym, emocjonująca rywalizacja odbyła się między naszymi dwoma zawodnikami. Kacper Kot świetnie popłynął, poprawiając o 3 sekundy swój wynik uzyskany 3tygodnie wcześniej, ale to nie wystarczyło na pokonanie kolegi z drużyny, który płynął we wcześniejszej serii. Artur Dyda poprawił "życiówkę" o 9 sekund! Dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Kacpra o sekundę.
Niesamowitej rzeczy dokonała Julia Zawiślan, która w ciągu dwóch tygodni poprawiła rekord życiowy na 100m st. dowolnym o 4,5 sek! co dało jej czwarte miejsce w klasyfikacji 12-latek, tej konkurencji.
Mieliśmy jeszcze kilka okazji, by kolejni zawodnicy mogli się cieszyć z medali, zdobytych w wyścigach indywidualnych, jednak kończyli na czwartych lokatach:
Aleksandra Permus trzykrotnie, Antonio Przystał dwa razy oraz Blanka Łukasik raz.
Dzięki wspaniałym wyścigom sztafet, kolejni zawodnicy wrócili z medalami Mistrzostw.
Nasze zespoły stawały aż dziesięć razy na podium.
Zawodnicy byli świetnie przygotowani do Mistrzostw dzięki pracy z trenerami: Natalą Zych, Wojciechem Kot, Jakubem Zych, Piotrem Urbańczykiem oraz Agnieszką Muchą.

Gratulacje należą się wszystkim, dzięki którym Solne Miasto może być reprezentowane przez tylu dobrych, młodych zawodników!

W. Kot
   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU