.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-10

40 mln zł na budowę węzła drogowego w Wieliczce w ciągu DK 94Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wieliczce Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał ,,Program Inwestycyjny - Budowa węzła drogowego w Wieliczce w ciągu dk 94". Program ten otwiera drogę do rozpoczęcia realizacji inwestycji.


Koszt całej inwestycji to 40 mln złotych i zostanie ona sfinansowana ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z Powiatem Wielickim oraz Gminą Wieliczka. Planowany termin oddania inwestycji przewidziany jest na rok 2022.

Budowa estakady zapewni bezkolizyjną relację Kraków-Tarnów. Relacje skrętne na kierunkach Wieliczka-Kraków/Tarnów i Tarnów-Wieliczka będą realizowane za pośrednictwem dróg dojazdowych. Budowa ronda pod projektowaną estakadą zapewni obsługę komunikacyjną dotychczasowej relacji Wieliczka-Kraków oraz umożliwi rozbudowę skrzyżowania DK nr 94 z DG nr 560866K- ul. Krakowska o dodatkową relację skrętną na kierunku Tarnów-Wieliczka.

W spotkaniu uczestniczyli poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury oraz przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Tomasz Tomala, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Bochenek, dyrektor oddziału w Krakowie GDDKiA Tomasz Pałasiński, wicestarosta wielicki Henryk Gawor, członek Zarządu Powiatu Wielickiego Tomasz Broniowski, Radni Miejscy w Wieliczce - wiceprzewodniczący Rafał Ślęczka i Michał Roehlich oraz prezes Zarządy Kopalnia Soli ,,Wieliczka" S.A. Zbigniew Zarębski.
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika