.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-10-10

40 mln zł na budowę węzła drogowego w Wieliczce w ciągu DK 94Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wieliczce Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał ,,Program Inwestycyjny - Budowa węzła drogowego w Wieliczce w ciągu dk 94". Program ten otwiera drogę do rozpoczęcia realizacji inwestycji.


Koszt całej inwestycji to 40 mln złotych i zostanie ona sfinansowana ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z Powiatem Wielickim oraz Gminą Wieliczka. Planowany termin oddania inwestycji przewidziany jest na rok 2022.

Budowa estakady zapewni bezkolizyjną relację Kraków-Tarnów. Relacje skrętne na kierunkach Wieliczka-Kraków/Tarnów i Tarnów-Wieliczka będą realizowane za pośrednictwem dróg dojazdowych. Budowa ronda pod projektowaną estakadą zapewni obsługę komunikacyjną dotychczasowej relacji Wieliczka-Kraków oraz umożliwi rozbudowę skrzyżowania DK nr 94 z DG nr 560866K- ul. Krakowska o dodatkową relację skrętną na kierunku Tarnów-Wieliczka.

W spotkaniu uczestniczyli poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury oraz przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Tomasz Tomala, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Bochenek, dyrektor oddziału w Krakowie GDDKiA Tomasz Pałasiński, wicestarosta wielicki Henryk Gawor, członek Zarządu Powiatu Wielickiego Tomasz Broniowski, Radni Miejscy w Wieliczce - wiceprzewodniczący Rafał Ślęczka i Michał Roehlich oraz prezes Zarządy Kopalnia Soli ,,Wieliczka" S.A. Zbigniew Zarębski.
   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020