.


wse

Opublikowano: 2019-10-01

45-latek zatrzymany z amfetaminą na parkingu dużego sklepu w centrum Wieliczki29 września, wieliccy kryminalni, w wyniku działań operacyjnych, ustalili, że mężczyzna znajdujący się na parkingu przed jednym z pawilonów handlowych, może posiadać przy sobie narkotyki. Rzeczywiście, przy mężczyźnie znaleziono ponad 14 gramów amfetaminy.


Aby sprawdzić czy 45-latek nie posiada większych ilości środków odurzających policjanci postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tutaj zabezpieczono kolejne 30 gramów amfetaminy. Podczas czynności wykonywanych w mieszkaniu obecny był 33- letni brat właściciela lokum. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez wielicki Sąd Rejonowy, do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 45-latkowi w trakcie przesłuchania, przestawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Wieliczce, wobec zatrzymanego, zastosował policyjny dozór.

KPP w Wieliczce   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli