.
Opublikowano: 2019-06-13

57. Małopolski Wyścig Górski ma wielickim rynkuW najbliższy piątek, 14 czerwca będziemy gościć w Wieliczce znakomitych kolarzy zawodowych z 12 krajów uczestniczących w 57. Małopolskim Wyścigu Górskim.


W pierwszym etapie wyścigu 300 kolarzy powalczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Trasa rozpoczyna się w Myślenicach, wiedzie przez miejscowości Gminy Dobczyce, a na ziemi wielickiej rozpoczyna się w miejscowości Raciborsko. Następnie biegnie przez Gorzków, Sierczę, Ochojno, Wrząsowice, Świątniki Górne, Siepraw, ponownie Gorzków i Sierczę. Miasto Wieliczka przejmie kolarzy na ulicy Klaśnieńskiej i po końcowym odcinku na "kolarskiej ścianie płaczu" czyli ul. Kopernika przywitamy uczestników wyścigu na Rynku Górnym w Wieliczce, gdzie odbędzie się uroczysta dekoracja.

Podczas oczekiwania na zawodników, Rynek będzie tętnił życiem kolarskim, a zainteresowani będą mogli rozszerzyć wiedzę dotyczącą sportu rowerowego. Zapraszamy na Rynek Górny o godz. 15.00

Informujemy, że z powodu wyścigu będą czasowe utrudnienia w ruchu w wymienionych miejscowościach oraz na ulicach Wieliczki ujętych w mapce - kliknij   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych