.
wse
Opublikowano: 2017-05-02

7. Wielickie Dyktando20 maja 2017 roku, w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego, odbędzie się kolejna edycja lokalnego konkursu ortograficznego. Tym razem autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka, a lektorem, który obwieści tajemnice tegorocznego dyktanda będzie Irek Jakubek, znany głos z RMF MAXXX.


Po konkursie zapraszamy, zarówno uczestników jak i osoby, które nie biorą udziału w konkursie, na spotkanie autorskie. W tym roku gościem specjalnym będzie Tomek Michniewicz, znany reporter, podróżnik i autor książek m. in. Samsara, Swoją drogą, Świat równoległy. Na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem jest wstęp wolny, ale aby wziąć udział w samym konkursie trzeba się zarejestrować.

Oto odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań:

Kiedy odbędzie się 7. Wielickie Dyktando?
20 maja 2017.
Gdzie odbędzie się 7. Wielickie Dyktando?
W sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Regulaminie 7. Wielickiego Dyktanda.
O której zaczyna się konkurs?
O godz. 11:00, ale rejestracja osób zgłoszonych wcześniej do konkursu i odbiór niezbędnych materiałów będzie trwać już od godz. 10:00.
O której planowane jest spotkanie z Tomkiem Michniewiczem?
O godz. 13:00, w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego, wstęp wolny.
Kto może wziąć udział w spotkaniu z Tomkiem Michniewiczem?
Każdy, nawet nie biorący udziału w konkursie.

Regulamin 7. Wielickiego Dyktanda


ZGŁOSZENIA: 25 kwietnia 2017 - 17 maja 2017

A) ZGŁOSZENIA PRZEZ INTERNET: wypełnij odpowiedni formularz w systemie EVENEA https://7wielickiedyktando.evenea.pl/ (od godz. 16:00)

B) ZGŁOSZENIA ZA POMOCĄ KARTY ZGŁOSZENIA (pobierz kartę zgłoszenia w pdf):
1) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – ZESKANUJ – WYŚLIJ JAKO ZAŁĄCZNIK na adres dyktando@biblioteka.wieliczka.eu (decyduje data wpłynięcia e-maila)

2) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – WYŚLIJ FAXEM NA NUMER 012 288-23-44 (decyduje data wpłynięcia faxu)

3) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ –WYŚLIJ POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres PiMBP w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2, 32-020 Wieliczka (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)

4) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – dostarcz do dowolnej biblioteki w gminie Wieliczka lub powiecie wielickim (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)

Więcej informacji: dyktando@biblioteka.wieliczka.eu, 12 278 30 75 wew. 25, Dział Literatury Pięknej, koordynator: Anna Kaczor

PiMBP w Wieliczce

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć / przypomnieć sobie jak wyglądało ubiegłoroczne, 6. Wielickie Dyktando to zapraszamy do obejrzenia naszej wideo relacji z tego wydarzenia. Film znajduje się tutaj.   
Popołudnie ze Straussem 2017  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na cykl czterech koncertów „Popołudnie ze Straussem” na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce i w Muzeum w kopalni soli. Koncerty, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentują także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w.
Popołudnie ze Straussem 2017
Polska w kwiatach  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy 25 czerwca 2017 r. na Plac im. T. Kościuszki, gdzie podczas spotkania miłośników roślin i ogrodów będzie można wziąć udział w konkursie.
Polska w kwiatach