.
Opublikowano: 2013-07-28

70. Tour de Pologne 2013 w Wieliczce – będą utrudnienia w ruchu


Po raz kolejny w Wieliczce pojawią się kolarze jadący w Tour de Pologne. Tegoroczna, jubileuszowa edycja jest wyjątkowa - rozpoczęła się, bowiem we Włoszech i według zapowiedzi dyrektora wyścigu Czesława Lang będzie ona również najcięższą edycją w historii tego wyścigu.

 

70. Tour de Pologne zagości w tym roku w Wieliczce aż dwa razy. Po raz pierwszy we wtorek, 30 lipca kiedy będzie rozgrywany III etap tegorocznego wyścigu prowadzący z Krakowa do Rzeszowa. W ten dzień w godzinach 12.00 - 13.30 trasa owego III etapu przebiegać będzie ulicami: Krakowska, Dembowskiego, Powstania Warszawskiego oraz Słowackiego. Ulice te w godzinach 12.00-13.30 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu kołowego. Na wielickim odcinku trasy będzie też obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju z sankcją odholowania pojazdu.


.......  Drugi raz kolarze 70. Tour de Pologne przyjadą do Wieliczki podczas ostatniego VII etapu wyścigu, który rozpocznie się w Wieliczce i zakończy jak zawsze w rynku w Krakowie. Ta indywidualna jazda na czas rozpocznie się o 14:30, a zakończy o 18:00. W samej Wieliczce trasa będzie przebiegać ulicami Powstania Warszawskiego (start na skrzyżowaniu ul. Powstania Warszawskiego z ulicą Goliana), pl. Kościuszki, Sikorskiego, Rynek Górny, Górsko, Klaśnieńska.

Ksiądz Karol - wikary z Niegowici – zobacz zwiastun filmu

 

Gdy zawodnicy opuszczą Wieliczkę przejadą okoliczne miejscowości: Siercza, Koźmice Wielkie, Gorzków, Raciborsko, Pawlikowice, Rożnowa, znów Wieliczka ulicami Dobczycką, Lednicką oraz Gdowską udając się do Lednicy Górnej, Tomaszkowic i Sułkowa, a następnie prosto na linię mety do Krakowa. Owe ulice oraz miejscowości zostaną oczywiście w wyżej wymienionych godzinach całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. Również na trasie przejazdu będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania i postoru z sankcjami holowania pojazdów. W Wieliczce na ulicach Górsko, Zamkowa oraz na Rynku Górnym zostanie wyłączona strefa parkowania.

70. Tour de Pologne 2013 w Wieliczce – będą utrudnienia w ruchu - zobacz zdjęcia