.
wse


Opublikowano: 2018-01-19

7r Solna Wieliczka na gali wręczenia nagród w plebiscycie Sportowiec Małopolski 201719 stycznia 2018 roku w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Plebiscycie Sportowym Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Sportowiec Małopolski 2017”.


W 26. edycji tego konkursu bezkonkurencyjny był Kamil Stoch, który nie tylko znalazł się na czele rankingu „10 Asów Małopolski”, ale wybrano go również Małopolskim Asem Sportu. Drugie miejsce w plebiscycie przypadło kolejnemu skoczkowi narciarskiemu – Maciejowi Kotowi. Trzecie miejsce zdobyła wioślarka Maria Springwald, która jest brązową medalistką IO w Rio de Janeiro. Tego wieczoru nagrodzono również najlepszych sportowców (juniorów i seniorów), trenerów oraz drużyny z poszczególnych powiatów. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również akcentów wielickich z drużyną 7R Solna Wieliczka na czele.

Zwycięzcami etap powiatowego w głosowaniu na „10 Asów Małopolski” w powiecie wielickim zostali w kategorii sportowiec junior - Filip Suder (taekwon-do, Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime). W kategorii sportowiec senior - Magdalena Grabka (siatkówka, 7R Solna Wieliczka). W kategorii trener - Tomasz Chabowski (kung-fu,Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung). W kategorii drużyna - 7R Solna Wieliczka (siatkówka kobiet)

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego w głosowaniu na „10 Asów Małopolski” (najlepsi po głosowaniu powiatowym):

kat. sportowiec junior
I miejsce - Kamil Wąs
II miejsce – Filip Suder
III miejsce - Mikołaj Pyrcioch

kat. sportowiec senior
I miejsce - Klaudia Mleko
II miejsce – Magdalena Grabka
III miejsce - Karol Baran

kat. Trener
I miejsce - Paweł Daniec
II miejsce – Marek Konieczny
III miejsce - Tomasz Chabowski

kat. Drużyna
I miejsce - Akademia Piłkarska 21 Kraków
II miejsce – 7R Solna Wieliczka
III miejsce - Formacja taneczna EFEKT

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z gali rozdania nagród, którą znajdziecie na naszej stronie w dziale "ZDJĘCIA"
    

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek