.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-09-04

7R Solna Wieliczka – nowy sezon, nowa drużyna. Co czeka Solną w najbliższym czasie?Nowy sezon przyniósł wiele zmian w szeregach drużyny seniorskiej. W zespole z ubiegłego sezonu pozostały tylko dwie zawodniczki, środkowa – Julia Skowron, oraz libero – Magdalena Lewińska. Z drużyny Juniorskiej powołana została również przyjmująca - Katarzyna Kosidło.


Nowymi twarzami w drużynie są ponadto:

Ewa Bimkiewicz – atakująca, poprzednia drużyna – AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno,
Kamila Colik – libero, poprzednia drużyna – MKS Dąbrowa Górnicza,
Angelika Gajer – rozgrywająca, poprzednia drużyna - UNI Opole,
Karolina Piśla–przyjmująca, poprzednia drużyna - #VolleyWrocław,
Agnieszka Cur – środkowa, poprzednia drużyna – Szóstka Mielec,
Aleksandra Pasznik – rozgrywająca, poprzednia drużyna – Energetyk Poznań,
Katarzyna Jędrzejewska – przyjmująca, poprzednia drużyna – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki,
Izabella Trocińska – atakująca, poprzednia drużyna - AZS Politechnika Śląska Gliwice,
Barbara Cembrzyńska – przyjmująca, poprzednia drużyna – Energetyk Poznań.

Sztab Szkoleniowy tworzą natomiast:

Trener - Ryszard Litwin,
Asystent Trenera – Maciej Barczyński,
Fizjoterapeuta – Kinga Siwaszczyk.

Zespół spotkał się 31 lipca i tego samego dnia rozpoczął już treningi. Zawodniczki trenują na Sali sportowej Solnego Miasta w Wieliczce, odbyły również dwie jednostki treningowe na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. Ponadto Klub Fitness SolnyFit udostępnia swoje pomieszczenia, gdzie pod okiem trenera Pawła Burdy zawodniczki odbywają zajęcia z fitnessu i aerobiku. Od pierwszego weekendu września drużyna rozpoczyna mecze sparingowe.

Pierwszy sprawdzian zaplanowany został na dni 7-8 września, kiedy to wielickie Tygrysice rozegrały turniej o Puchar Prezydenta miasta Mielca. Wieliczanki kończą zmagania na 3 miejscu, a Kamila Colik zostaje wybrana najlepszą libero całego turnieju!

Tydzień później w dniach 13-15 września nasza drużyna wybierze się do Tarnowa, gdzie rozegra drugi turniej zaplanowany na okres przygotowawczy.

Sprawdzian generalny został natomiast ustalony na dni 20-22 września, kiedy to w Wieliczce odbędzie się V Turniej Siatkówki Kobiet o Solną Piłkę pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Jest to nasz cykliczny turniej, który w tej edycji otrzymuje miano turnieju międzynarodowego, a wszystko to dzięki drużynie z Bundesligi – RoteRabenVilsbiburg, która potwierdziła już swój udział. Poza zespołem z Bawarii i gospodyń z Wieliczki, na parkiecie będziemy mogli zobaczyć 4 drużyny, które na co dzień występują w Lidze Siatkówki Kobiet a mianowicie:

KS DevelopRes Rzeszów – brązowe medalistki ubiegło sezonowej kampanii o Mistrzostwo Polski,

#VolleyWrocław – pięciokrotne medalistki rozgrywek o Mistrzostwo Polski,

E.Leclerc Radomka Radom – jeszcze 2 sezony temu drużyna rywalizowała z wielickimi Tygrysicami w rozgrywkach 1 ligi,

Energa MKS Kalisz – 4 Mistrzostwa Polski, oraz 4 zdobyte Puchary Polski, to część dobytku medalowego drużyny z Kalisza w swojej historii.

Z dniem rozpoczęcia turnieju w Wieliczce zakończy się też okres przygotowawczy, gdyż od poniedziałku 23 września drużyna Solnej będzie miała już tylko jeden cel – udanie zainaugurować rozgrywki ligowe i pokonać AZS Politechnikę Śląską Gliwice!

Mecz 1 kolejki rozegrany zostanie dnia 29 września w wielickim Solnym Mieście, także w całym Wrześniu kibice siatkówki z Wieliczki i okolic nie powinni narzekać na nudę, gdyż końcówka miesiąca to wspomniany turniej i inauguracja ligi, a początek, to turnieje w bliskiej odległości.

Grupy Młodzieżowe WTS Solna Wieliczka

Swoje przygotowania do zbliżającego się sezonu młodzieżowego rozpoczęły też grupy młodzieżowe działające przy Klubie WTS Solna Wieliczka.
21 sierpnia ponad osiemdziesięcioro zawodniczek wróciło z letniego obozu zorganizowanego w Międzyzdrojach! Nadmorski Kurort był idealną bazą wypadową, gdyż młodym sportsmenkom nie brakowało niczego. Począwszy od idealnego kompleksu sportowego, gdzie mogły szlifować swoje umiejętności na Sali sportowej, do spędzania czasu wolnego na plaży z której można było podziwiać piękno Morza Bałtyckiego.

Nowy Sezon – Nowa Jakość!

Do nowego sezonu przygotuje się też cały Klub. Na zbliżający się sezon mamy postawione kilka celów, a jednym z nich jest zwiększenie medialności, nawiązanie współpracy z nowymi Sponsorami i Partnerami, oraz ewidentne wyjście przed ligowy szereg jeśli chodzi o organizację. Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować naszym dotychczasowym Sponsorom oraz Partnerom, którzy zaufali Naszej Marce i wspólnie stanowimy #SolnaSila, która mamy nadzieję już od tego sezonu zacznie być jeszcze bardziej ceniona w świecie siatkówki, ale również poza nim!

informacja prasowa
   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020