bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-02-28

7R Solna Wieliczka v.s. ENEA Energetyk PoznańOstatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.


Do Solnego Miasta przyjeżdża aktualnie trzecia drużyna rozgrywek – ENEA Energetyk Poznań. Zespól bardzo dobrze nam znany i równie miło wspominany, w końcu gdy rozgrywaliśmy nasz dotychczas najlepszy (brązowy) sezon, to właśnie z drużyną z Poznania walczyliśmy dosłownie „na noże” o to, aby na naszych szyjach zawisnął brązowy medal Mistrzostw 1 Ligi Siatkówki Kobiet!

Spotkania z poznaniankami zawsze należały do tych z poziomu „wysokiej półki”, wszak rozegranie w dotychczasowych sezonach, aż 8 meczów, na które złożyło się 35 setów robi ogromne wrażenie i zapowiada bardzo ciekawe starcie również teraz.

Pierwszy mecz tego sezonu pomiędzy obydwiema drużynami zakończył się wygraną Energetyka, ale samo spotkanie trzymało w napięciu przez cały czas. Poznanianki wyszły z niego obronną ręką wygrywając 3:1, ale w czterech setach podział „małych punktów” rozłożył się na wynik 98:85 dla gospodyń tamtego spotkania

Dodatkowo zarówno my jak i zespól z Poznania mamy delikatnie smutne miny, a to wszystko jest spowodowane przez… UNI Opole – pogromcę zarówno naszych Tygrysic w ostatniej kolejce, jak i poznanianek w jeszcze wcześniejszym weekendzie ligowym. Fakt ten na pewno sprawi, że jedna jak i druga drużyna będzie chciała dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne ligowe punkty.

Ponadto spoglądając w ligową tabelę, oraz pozostałe dwie kolejki rundy zasadniczej, można dywagować, iż w ćwierćfinale fazy play-off nasz zespól zmierzy się właśnie z drużyną Energetyka. Jeżeli faktycznie tak się stanie, to na pewno zwycięzca sobotniego meczu będzie mógł śmiało mówić o delikatnej przewadze psychologicznej nad swoim oponentem. Dodatkowo wygrana naszych Tygrysic przed własną publicznością będzie mogła zrekompensować wspomnianą wyżej przegraną w Opolu.

Mecz XXV Kolejki odbędzie się w sobotę 29 lutego, czyli w szczególny, bo „dodatkowy” dzień w roku, który wypada raz na cztery lata. Fakt ten dodatkowo daje sygnał, iż warto przybyć wtedy do hali Solnego Miasta i na własne oczy obejrzeć pojedynek dwóch czołowych drużyn ligi.

Start zaplanowano na godzinę 18:00.

WTS Solna Wieliczka

   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016