.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2018-06-28

8 lat więzienia za zabójstwo 16-latka w Rożnowej w listopadzie 2017 rokuZapadł wyrok w spawie zabójstwa nastolatka do którego doszło 5 listopada 2017 roku w pustostanie w Rożnowej koło Wieliczki. W środę, 19-letni Dominik B. usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności za zabicie o trzy lata młodszego kolegi.


W niedzielę 5 listopada w miejscowości Rożnowa tuż obok Wieliczki, około godziny 22:00 znaleziono przy drodze zwłoki młodego mężczyzny z wyraźną raną kłutą na klatce piersiowej w okolicy serca. 16-latek był reanimowany, bez skutku. Śmiertelny cios zadał nożem 19-letni Dominik B.

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce przedstawiła Dominikowi B. trzy zarzuty w tym zarzut zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową 16 letniego mężczyzny w wyniku czego pokrzywdzony na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł. Oprócz tego zarzutu Dominikowi B. przedstawiono dwa zarzuty grożenia w tym samym czasie w miejscowości Rożnowa, dwóm osobom w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, czyli nie informowania innych osób o zaistniałym zdarzeniu czy też powrotu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, ze nie zamierzał zabić pokrzywdzonego, nie przyznał się do dokonania pozostałych zarzucanych mu czynów.

Sąd w swoim uzasadnieniu podkreślił, że oskarżony nie działał „w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, ale w zamiarze ewentualnym”. Sędzia podkreślił też, że pierwszy cios zadała rozbitą butelką ofiara. Z wyrokiem sądu nie zgadza się prokuratura, która domaga się 14-lat więzienia dla oskarżonego. Zapowiedziano już apelację.   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki