Kiermasz Świąteczny w Bogucicach  
     
Opublikowano: 2014-01-31

8. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2014


8. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w marcu, a konkretnie w dniach 22-23 marca 2014 r.. Nie zabraknie również zawodów dla amatorów. 4. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Amatorów zostanie rozegrany w sobotę 15 marca podobnie jak ostatnio w Łapanowie – rodzinnym mieście Janusza Kuliga.

7. Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza / fot. WieliczkaCity.pl

W tym roku, a konkretnie 13 lutego przypada okrągła 10. rocznica tragicznej śmierci Janusza Kuliga. Reprezentował on Automobilklub Krakowski, który oczywiście podobnie jak i w latach ubiegłych jest organizatorem Memoriału. W ubiegłym roku podczas 7. edycji memoriału mogliśmy po raz pierwszy oglądać w Wieliczce wielokrotnego mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza, który zresztą wygrał ubiegłoroczną edycję. Zaraz za nim znalazł się Rafał Grzesiński, natomiast trzecie miejsce należało do Waldemara Kluzy. Cała pierwsza trójka jechała Mitsubishi Lancerem........  8. Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza zapewne jak zawsze przyciągnie na start kilkadziesiąt załóg. Zarówno z rajdowej jak i wyścigowej czołówki, a niewykluczone, że również rallycrossowej. Patrząc na dwudniowy plan zawodów oczywiste jest, że w tym roku będziemy również mieli okazję zobaczyć prolog – czyli wieczorny wyścig ulicami centrum Wieliczki. Wieczorny prolog oczywiście w sobotę, natomiast w niedzielę przed południem odbędą się jak zawsze dwa przejazdy głównego wyścigu.  

8 Memoriał Kuliga i Bublewicza 2014 – zobacz trasy przejazdu

 

Zapowiadanych jest również wiele atrakcji towarzyszących. Miejmy nadzieję, że pogoda na niedzielny wyścig dopisze jak rok temu, gdzie w pięknej słonecznej aurze tłumy ludzi oglądały zmagania kierowców, aby uczcić pamięć dwóch niezapomnianych kierowców rajdowych – Mariana Bublewicza oraz Janusza Kuliga.

Liczymy również, że w tym roku wieczorny Prolog odbędzie się w całości. Bowiem rok temu ze względu na zbyt śliską nawierzchnię organizatorzy zdecydowali o ograniczeniu Prologu 7. Memoriału do jednego przejazdu. Wygrał wtedy Wojciech Chuchała i Kamil Heller.

Dla przypomnienia ubiegłoroczna trasa wieczornego Prologu zaczynała się na ulicy Dembowskiego przed Starostwem Powiatowym, natomiast meta znajdowała się na ulicy Daniłowicza przed wielicką kopalnią. Zawodnicy jechali ul. Dembowskiego, Powstania Warszawskiego, Zamkową do Rynku Górnego, który okrążali, następnie ulicą Górsko do mety. Natomiast start głównego, niedzielnego wyścigu znajdował się przed CER Solne Miasto, skąd zawodnicy ulicami Nowy Świat, Jedynaka, Kościuszki, Jańińską, Stromą, Klaśnieńską jechali do mety na ulicy Daniłowicza. Czy trasy przejazdu 8. Memoriału będą takie same jak ubiegłoroczne? Zapewne niedługo poznamy i te szczegóły.

Jeśli natomiast chodzi o amatorską część Memoriału to odbędzie się 15 marca na trasach wokół Łapanowa. Jednak pierwsza edycja amatorskiego Memoriału (rok 2011) była rozgrywana w Wieliczce. Z czasem jednak postanowiono ją przenieść w rodzinne strony Janusza Kuliga.

Tymczasem czekając na zbliżający się już wielkimi krokami 8. Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z ubiegłorocznej imprezy. [ Zobacz zdjęcia ]


Powiatowy Dzień Kobiet z Klubem ONA Wieliczka  
Data: 08 marca 2015 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Będziemy świętować Dzień Kobiet pełną parą! Norbi i zaśpiewa słynny kawałek, "Kobiety są gorrrrrące". Poza tym czeka na Was moc atrakcji: pokazy bielizny, pokazy mody, metamorfozy wizerunku a także konkursy z cennymi nagrodami i wiele, wiele innych!
Powiatowy Dzień Kobiet z Klubem ONA Wieliczka
Miasto Kobiet na Dzień Kobiet  
Data: 07 marca 2015 r.
Lokalizacja: Wieliczka

W tym wyjątkowym czasie, w przededniu Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy wszystkie panie - bez względu na aurę za oknem, samopoczucie, wiek i zainteresowania - do CER SOLNE MIASTO w Wieliczce.
Miasto Kobiet na Dzień Kobiet