.
Opublikowano: 2014-03-19

8 Memoriał Kuliga i Bublewicza 2014 – informator kibica


Już za dosłownie kilka dni rozpoczyna się VIII Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie istotne informacje na temat tej imprezy. Krótko mówiąc taki mały przewodnik dla kibica – co, gdzie i kiedy…

7. Memoriał Kuliga i Bublewicza / fot. WieliczkaCity.pl

W najbliższą sobotę 22 marca odbędzie się wieczorny prolog, natomiast dzień później w niedzielę 23 marca będzie miał miejsce główny wyścig ku pamięci dwóch wspaniałych kierowców. Oprócz tego fani automobilizmu będą mogli obejrzeć wystawę samochodów „Tuning Show”, która będzie otwarta dla zwiedzających w niedzielę, 23 marca w godzinach od 10:00 do 16:00. Wystawa samochodów „Tuning Show” znajdować się będzie w CER Solne Miasto czyli tuż przy starcie ósmego memoriału.

W niedzielnych biegach głównych w rejonie wielickiej Kopalni Soli ma pojawić się 28 załóg. Listę otwierają Michał i Grzegorz Bębenkowie, kolejne numery przyznano znanym z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Rafałowi Grzesińskiemu i Andrzejowi Szepieńcowi; trzy pierwsze auta to Lancery. Czwarty numer przyznano Maciejowi Steinhofowi w Subaru Imprezie. Atrakcją będzie też start Waldemara Kluzy w niedawno wybudowanym Mitsubishi Colt Proto (nr 6). Nr 11 otrzymał Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), a kolejny numer – Grzegorz Dul (Lancer). Aż do nr 18 sięgają zgłoszenia w najwyższej klasie 3 dla aut z czterokołowym napędem.

Następnych pięć pozycji to załogi w autach klasy 2, w tym czołowi kierowcy klasyfikacji 2WD w RSMP, Jan Chmielewski i Szymon Kornicki w Citroenach DS3-R3. W tej klasie pojedzie też siostrzeniec Janusza Kuliga, Michał Bachula; mistrz Śląska wystartuje Hondą Civic Type R. Ostatnich sześć numerów przydzielono dla załóg w najmniejszych autach klasy 1. W tej liczbie są Rafał i Grzegorz Ślęczkowie w Hondzie Civic VTi oraz Michał Streer w Fordzie Fiesta R2. Ostatni numer naklei na Polskiego Fiata 126p Krzysztof Stańdo.

Lista startowa na sobotni wieczorny prolog jest krótsza o dwa numery. W tej części memoriałowych zmagań zabraknie braci Bębenków oraz Mateusza Gołka z Automobilklubu Galicyjskiego w Lancerze. Załogi będą jechać w kolejności odwrotnej do numerów startowych, czyli od najwyższego numeru do najniższego.

Poniżej przedstawiamy mapki z zaznaczonymi trasami przejazdu oraz wyznaczonymi miejscami dla kibiców zarówno sobotniej jak i głównej, niedzielnej imprezy. Oprócz tego garść praktycznych informacji, czyli godziny rozpoczęcia przejazdów oraz to co istotne dla kibiców przyjeżdżających do Wieliczki czyli godziny od których sporo ulic w Wieliczce będzie zamkniętych.


Sobota 22.03.2014
Prolog
  Niedziela 23.03.2014
Super Os
 
... 
 

Zapoznanie z trasą:
Czas: godz. 18:30

Start I zawodnika:
Czas: godz. 19:00
Miejsce: ul. Daniłowicza

Opublikowanie prowizorycznej klasyfikacji
końcowej:

Czas: godz. 21:30
Miejsce: ul. Dembowskiego, dawny dworzec autobusowy)
 
Zapoznanie z trasą:
Czas: godz. 10:00

Start I zawodnika:
Czas: godz. 11:00
Miejsce: al. Solidarności

Opublikowanie prowizorycznej klasyfikacji końcowej:
Czas: godz. 13:45
Miejsce: Hala „Solne Miasto”, ul. Solidarności

Wręczenie nagród:
Czas: godz. 14:30
Miejsce: Hala „Solne Miasto”


Zmiany w organizacji ruchu w dniach 22 i 23 marca br.

Przejazd załóg w dniu 22 marca planowany jest w godzinach od 18:00 do 22:00.

Trasa OS-u biegnie ulicami: Daniłowicza – Górsko– Rynek Górny – Batorego – Limanowskiego – Plac Kościuszki – Sikorskiego – Zamkowa – Rynek Górny – Górsko
Zamknięcie ruchu nastąpi o godz. 17:00.

Przejazd załóg w dniu 23 marca planowany jest w godzinach od 9:00 do 15:00.

Trasa OS-u biegnie ulicami: Aleja Solidarności - Kościuszki - Nowy Świat - Jedynaka - Kościuszki - Janińska - Krótka - Stroma - Klaśnieńska - Górsko - Daniłowicza.
Zamknięcie ruchu nastąpi o godz. 8:00.

Dla podróżujących z Krakowa w kierunku Gdowa oraz Dobczyc zaleca się objazd ulicami: Krakowską, Narutowicza, Piłsudskiego, Asnyka, Gdowską.

Dla podróżujących z Krakowa w kierunku Sierczy, Koźmic Wielkich zaleca się objazd ulicami: Narutowicza i Piłsudskiego.

Dla mieszkańców centrum Wieliczki zaleca się przejazd ulicami: Dembowskiego /zapoznanie/, Powstania Warszawskiego i Słowackiego w kierunku Asnyka.

UWAGA - podczas zapoznania zawodników z trasą w sobotę około godz. 18:00 oraz w niedzielę około godz. 8:00. możliwe jest chwilowe zamknięcie ul. Dembowskiego. Zaleca się objazd ulicami: Narutowicza i Piłsudskiego.

Na wymienionych ulicach wprowadza się zakaz zatrzymywania się i postoju (B-36). Organizatorzy proszą o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowaniu się poleceniom Policji i Służb Porządkowych.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów