.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2020-01-20

8 milionów złotych za życie Marysi Miąsko. Trwa zbiórka i walka z czasem.Marysia Miąsko z gminy Raciechowice (powiat myślenicki) potrzebuje naszej pomocy! Kiedy miała kilka miesięcy zdiagnozowano u niej Rdzeniowy zanik mięśni typ 1 (SMA).


Rodzice rozpoczęli walkę o życie swojego dziecka. Dla Marysi jest wciąż szansa! W zeszłym roku w USA opracowano specjalną terapię genową, która stała się nadzieją dla takich dzieci jak moje (więcej o leku i terapii genowej TUTAJ). Wystarczy tylko jedna dawka na całe życie! Jednorazowy wlew preparatu dostarcza kopię uszkodzonego genu SMN1 i przywraca jego funkcje, a co za tym idzie – zatrzymuje powolne umieranie mięśni! Problemem jest dostępność tego leczenia.

By Marysia mogła wziąć udział w terapii, potrzebne jest aż 8 milionów złotych! Ogromna kwota i jednocześnie bardzo mało czasu. Marysia niebawem kończy roczek, a warunkiem podjęcia leczenia jest to, że dziecko nie może przekroczyć drugiego roku życia.

W serwisie siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na lek ratujący życie dziecka. Już udało zebrać się ponad milion złotych. Brakuje jeszcze 7 milionów złotych, a mamy na to jedynie rok!

Szczegóły na temat choroby dziecka oraz możliwość przekazania dowolnej kwoty znajdziemy w serwisie siepomaga.pl - kliknij tutaj!

Natomiast na Facebooku możemy śledzić losy dziecka -
kliknij lub wziąć udział w licytacjach na rzecz Marysi Miąsko - kliknij.

   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020