bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-08-12

8. Rajd Polski Historyczny oraz 2. Rajd Polski Nowych Energii po raz kolejny w Wieliczce



Bazę Rajdu po raz kolejny usytuowano w SORAY HOTEL i Restauracja w Wieliczce. Właśnie tam już od środy 4 września, będzie można oglądać samochody uczestniczące w rajdzie, które będą poddane Badaniu Kontrolnemu.


Oficjalna część rajdu rozpocznie się dzień później, we czwartek 5 września, tradycyjnie na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie kibice będą mieli okazję podziwiania rajdowych samochodów już od godziny 17:30. Stąd nastąpi Start Honorowy, a poprzedzi go Komasacja trwająca 30 minut. Pierwsza załoga wyruszy na trasę punktualnie o godzinie 18.20 i z centrum Krakowa uda się do Tomaszowic. Dwór w Tomaszowicach będzie gościć uczestników, którzy podczas 45 minutowej przerwy, spożyją posiłek przed trudami nocnego etapu. PKC 3 Tomaszowice, pierwsza załoga opuści o godzinie 19:50.

Na trasie I etapu zlokalizowano 7 prób RT o łącznej długości 94,26 km. Po pokonaniu dystansu 186 kilometrów, pierwsza załoga zamelduje się przy Hotelu Soray, na PKC 4, będącym metą etapu. Nastąpi to o godzinie 23:40.

Kolejny rajdowy dzień rozpocznie się o godzinie 9:00, kiedy załogi udadzą się z Hotelu, na start Etapu II, który nastąpi 25 minut później, z parkingu Solne Miasto w Wieliczce.

„Maratoński dzień” będzie trwał aż do godziny 1:15, a zawodnicy pokonają trasę liczącą 573 kilometry, w tym 19 prób RT o łącznej długości 372,92 km. W trakcie piątkowego etapu przewidziano dwie przerwy: Czchów - 20 minut oraz Stróże - z przerwą na obiad, trwająca 90 minut.

Sobotni etap 8 Rajd Polski Historyczny będzie jednocześnie 3 rundą Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Start do etapu nastąpi podobnie jak dzień wcześniej, z parkingu Solne Miasto w Wieliczce, tym razem jednak znacznie później z uwagi na trudy piątkowego etapu. W sobotę na uczestników czeka trasa licząca 198 kilometrów, na którą złoży się 6 prób RT o łącznej długości 95,25, a 20 minutową przerwę przewidziano w Suchej Beskidzkiej.

Metę Rajdu zlokalizowano na Placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem, a pierwsze załogi, po pokonaniu 958 kilometrów trasy, zameldują się tam o godzinie 16:40.

informacja prasowa






   





Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016