.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2018-05-09

8. WIELICKIE DYKTANDO - weź udział. Do wygrania m.in. laptop HP, iphone Apple, smartwatchTo już ostatnia szansa, żeby wziąć udział w 8. Wielickim Dyktandzie. Do wygrania: laptop HP, iphone Apple, smartwatch oraz wiele atrakcyjnych upominków. Sprawdź swoje siły! Zapisy potrwają jeszcze do 14 maja. W oczekiwaniu na wyniki spotkanie z reportażystą Wojciechem Jagielskim! #pięknimłodzipopularni czekają na Wasze zgłoszenia!


19 maja 2018 roku o godz. 11:00, w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego, rozpoczną się zmagania ósmej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka. Lektorem, który wprowadzi uczestników w zawiłości językowe tegorocznego dyktanda będzie Łukasz Szczepanowski - aktor, na co dzień występujący na deskach Teatru Starego oraz Teatru Stu.

Jak co roku, po konkursowych zmaganiach zapraszamy wszystkich uczestników oraz osoby im kibicują cena spotkanie autorskie. W tym roku gościem specjalnym będzie Wojciech Jagielski, dziennikarz, korespondent wojenny, zajmujący się problematyką Afryki, Azji Środkowej i Kaukazu.W tym roku odbyła się premiera jego najnowszej książki „Na wschód od zachodu”. Na spotkanie z Wojciechem Jagielskim obowiązuje wstęp wolny, ale aby wziąć udział w samym konkursie trzeba się zarejestrować.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zarejestrowania w konkursie:

Regulamin 8. Wielickiego Dyktanda

ZAPISY: 16 kwietnia 2018-14 maja 2018

A) SPOSÓB ZAPISU PRZEZ INTERNET: wypełnij odpowiedni formularz w systemie EVENEA https://8wielickiedyktando.evenea.pl/

B) SPOSOBY ZAPISU ZA POMOCĄ FORMULARZA ZGŁOSZENIA (POBIERZ FORMULARZ):
1) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – ZESKANUJ – WYŚLIJ JAKO ZAŁĄCZNIK na adres dyktando@biblioteka.wieliczka.eu (decyduje data wpłynięcia e-maila)
2) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – WYŚLIJ FAXEM NA NUMER 012 288-23-44 (decyduje data wpłynięcia faxu)
3) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ –WYŚLIJ POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres PiMBP w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2, 32-020 Wieliczka (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)
4) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – DOSTARCZ do dowolnej biblioteki w gminie Wieliczka lub powiecie wielickim (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)

Więcej informacji: dyktando@biblioteka.wieliczka.eu, 12 278 30 75 wew. 25, Dział Literatury Pięknej, koordynator: Paulina Pieprzyk


   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki