bmw
.


leroy merlin

wse


kabaret

Opublikowano: 2015-02-28

9. Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza 2015 – mapa, zobacz trasy przejazdu


Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia IX Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który rozgrywany jest oczywiście w Wieliczce. Pora na kolejną dawkę informacji na temat tej największej imprezy motoryzacyjnej jaka odbywa się w naszym mieście.

fot. WieliczkaCity.pl

Dziś prezentujemy trasy jakie w tym roku będą mieli do pokonania kierowcy. W sobotę 28 marca podczas wieczornego prologu kierowcy w trakcie jednego przejazdu aż dwukrotnie przejadą m.in. przez Rynek Górny. Na trasie będą mieli do pokonania szykanę, beczkę oraz zaporę. W tym roku trasa sobotniego wyścigu będzie się różniła od ubiegłorocznej. Start będzie zlokalizowany na ul. Dembowskiego przed budynkiem Starostwa Powiatowego, meta natomiast na ulicy Daniłowicza. Trasa poprowadzi kierowców ulicami Powstania Warszawskiego, Zamkową do Rynku Górnego, następnie Batorego do Limanowskiego, Plac Kościuszki, Sikorskiego i jeszcze raz do Rynku Górnego ulicą Zamkową skąd zawodnicy skręcą w prawo w ulicę Górsko i dalej do mety znajdującej się na ulicy Daniłowicza.

Wieczorny prolog rozpocznie się o godzinie 19:00, wtedy powinien planowo wystartować pierwszy kierowca. Natomiast zapoznanie się z trasą nastąpi pół godziny wcześniej, czyli o 18:30

Jeśli natomiast chodzi o główny wyścig, który odbędzie się dzień później czyli w niedzielę 29 marca to trasa będzie prawie identyczna jak ubiegłoroczna. Jej modyfikacje są nieznaczne, aczkolwiek wystarczyły aby cały dystans wydłużyć o około 150 metrów. Dla kibiców jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość. Start tradycyjnie przed Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Tuż po starcie kierowcy skręcą w prawo i zaraz wykonają lewy nawrót na około "wysepki" znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki – Jedynaka. Następnie pojadą ulicą Kościuszki, skręcą w Nowy Świat, Jedynaka, znów na dobrze wszystkim znaną wysepkę na wyżej wspominanym skrzyżowaniu i znów ulicą Kościuszki oraz dalej Jańińską, Krótką, Stromą, Klaśnieńską do mety zlokalizowanej na ulicy Daniłowicza. SuperOS rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast od 10:30 zawodnicy będą poznawać trasę.

Park serwisowy tak jak w ostatnich latach zlokalizowany będzie na parkingu przy ulicy Dembowskiego ( przy peronie Wieliczka Rynek – Kopalnia). Podczas 9. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będziemy mogli również zobaczyć Macieja Kota - reprezentanta Polski w skokach narciarskich, który w ubiegłym roku odebrał licencję rajdowca. Nie wykluczone, że na IX Memoriale pojawią się w Wieliczce również inni skoczkowie narciarscy – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród nastąpi tradycyjnie w Solnym Mieście o godzinie 14:30.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe mapki, które przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych IX Memoriałem J. Kuliga i M. Bublewicza 2015. Na owych mapach zaznaczyliśmy nie tylko trasę przejazdu, ale wszelkie inne informacje istotne dla kibiców i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się mapami tegorocznego Memoriału.


Prolog - sobota 28.03.2015 r.
.
SuperOS - niedziela 29.03.2015 r.
.
 
( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )


Prolog
mapka orientacyjna
.
SuperOS
mapka orientacyjna
.
Prolog i SuperOS
mapka orientacyjna
.
   
( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )   ( kliknij aby powiększyć )


Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016