.
wse

wse


Opublikowano: 2017-05-10

AKADEMIA MŁODEGO WĘDKARZACentrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto” oraz Małopolski Związek Wędkarski pragną serdecznie zaprosić wszystkich młodych miłośników wędkarstwa do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym AKADEMIA MŁODEGO WĘDKARZA.


Projekt skierowany jest do uczniów klas 0-4. Patronat Honorowy nad Akademią Młodego Wędkarza objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 12 zł. Zapisy w kasie na siłowni w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto". Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia będą odbywały się w sali nr 4 - I piętro.

Celem projektu jest wzbudzenie ciekawości świata, odkrywanie go i poznawanie wszystkimi zmysłami. Projekt ukierunkowany jest na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów klas 0-4. Uczestnicy akademii zapoznają się z budową anatomiczną ryb i jej przystosowaniami do życia w wodzie, omówione zostaną wybrane gatunki ryb słodkowodnych, ze szczególnym naciskiem na gatunki znajdujące się pod ochroną. Młodzi wędkarze zapoznają się z działalnością MZW.

Dla uczestników projektu zostanie zorganizowana wycieczka do Pszczyny do Gospodarstwa Rybackiego SZRAMEK – termin do ustalenia.

Terminy spotkań :
13 maja – 10:00-11:00
Anatomia ryb, przystosowanie do życia w środowisku wodnym
20 maja 10:00 – 11:00
Mieszkańcy rzek i stawów, gatunki chronione ryb
27 maja 10:00 – 11:00
ochrona wód, metody połowu, zarybianie
3 czerwca 12:00 – 13:00
Wielki Test Wiedzy o Rybach

Regulamin Akademii Młodego Wędkarza dostępny na stronie www.solnemiasto.eu
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek