.
Opublikowano: 2011-08-02

Aktywne Lato Seniora 50+ - wykład Izabeli Nowaczek


25 lipca, o godz. 16:00, około 90 wielickich seniorów wysłuchało wykładu Izabeli Nowaczek, fizjoterapeutki, na temat znaczenia rehabilitacji i masażu dla zdrowia naszego ciała oraz umysłu. Wykład odbył się w ramach akcji Aktywne Lato Seniora 50+. 

Akcja odbywa się od początku lipca 2011 r. dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz CER Solne Miasto. Uczestnicy wykładu zostali powitani przez zastępcę burmistrza Urszulę Rusecką oraz zastępcę dyrektora CER Solne Miasto. Przed wykładem zaprezentowano wydawnictwo pt. Strofy Solnego Miasta. Jest to zbiór twórczości literackiej najmłodszych wieliczan – przedszkolaków. Każdy z uczestników wykładu otrzymał bezpłatnie po egzemplarzu tego wyjątkowego w skali kraju wydawnictwa.

Wykład Izabeli Nowaczek był połączony z prezentacją multimedialną. Omówione zostały potrzeby organizmu ludzi w wieku 50+, najczęstsze urazy oraz łatwe i dostępne sposoby profilaktyki schorzeń. Prelegentka omówiła zasady i znaczenie profesjonalnie wykonywania masażu oraz fizjoterapii. Zaprezentowana została również technika Nordic Walking. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć z bliska profesjonalne kijki do tej techniki spaceru, dowiedzieli się jak należy ustawiać kończyny dolne i górne, by Nordic Walking spełniało swoje zadania.


W przyszłym tygodniu kontynuujemy prozdrowotne tematy w ramach Poniedziałkowego Klubu Seniora. Wykład zostanie wygłoszony przez dr Danutę Żiżkę-Salamon. Pani Doktor jest kierownikiem Zakładu Metodyki Rekreacji na Katedrze Rekreacji i Odnowy Biologicznej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wygłosi wykład pt. Aktywność fizyczna a potrzeby zdrowotne osób starszych.

Po wykładzie uczestnicy będą mogli – jak zawsze w ramach naszej akcji – skorzystać bezpłatnie z basenu, siłowni lub uczestniczyć w jodze. Ponadto – po wcześniejszym uzgodnieniu terminów z masażystą z Solnego Miasta oraz instruktorem ścianki wspinaczkowej – można również skorzystać z masażu oraz ścianki. Karnety zostaną rozdane po wykładzie.

Zapraszamy!Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce