.
Opublikowano: 2016-01-12

Aleksandra Ziaja z Golkowic wicemistrzynią wśród młodziczek na 79 Mistrzostwach Polski w Lublinie.


To był niezwykły wyścig. Mistrzostwa Polski są w ogóle niezwykłe i zawsze żądzą się swoimi prawami. Ciężko przewidzieć co się zdarzy. Ileż to razy nie wygrywały faworytki. Tutaj czasem się dzieją rzeczy dziwne.

fot. TS Wilga Golkowice sekcja kolarska

Trasa w Lublinie mimo swej prostoty jest nieprzewidywalna. Z sekundy na sekundę wraz z świecącym słońcem zmieniał się jej charakter. Tak było i tym razem.

Ola do wyścigu podeszła ze spokojem. Była dobrze przygotowana i o tym wiedziała. Zadanie było proste – ma pojechać na ile jej w tej chwili forma pozwala, a nie musimy martwić się o wynik. Zmieniliśmy też trochę strategię – Ola miała za zadanie nie wychylać się, tylko pilnować drugiej pozycji. Już kilka wyścigów atakowała zbyt ostro na początku, często prowadząc dużą część wyścigu, a wiozące się na kole koleżanki w chwili kiedy prowadząca traciła wigor, bezlitośnie to wykorzystały.

Po nerwowej awanturze z sędzią…. dobry strat. Już na pierwszym zakręcie jedna z groźnych konkurentek Karolina Kozyra upada. Ola siada na kole niezwykle mocnej w tym sezonie Ewie Miłek. I to był dobry pomysł na sukces.

Za jakiś czas pecha ma również Wiola Furtak, która zalicza wywrotkę i walczy przez chwilę z łańcuchem przez co jej strata robi się nie do odrobienia. Ola nawiązuje współpracę z Ewą. Wymieniają się na prowadzeniu przez co ich duet staje się niedościgniony dla próbującej dołączyć do nich Zuzanny Flis. Na ostatnich metrach oczywiście współpraca zostaje zakończona i każda jedzie na własną rękę. Ola przegrywa o 4 sekundy. Jest druga !!!

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to kolejny krok po drabinie naszej kolarskiej zabawy. Ciężka praca została wynagrodzona. Mimo iż w tym sezonie mamy jeszcze jeden start już teraz zaczynamy odpoczynek i relaks. Tym startem Ola zapewnia sobie również drugie miejsce w Pucharze Polski .

pasieczkin
TS Wilga Golkowice sekcja kolarska

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek