.
wse

wse


Opublikowano: 2018-05-22

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda Mistrzem Polski Mężczyzn w SzachachW dniach 11-21 maja 2018 r w Warszawie w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbyły się LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski 2018, w których brał udział nominowany przez Polski Związek Szachowy zawodnik klubu MKS MOS Wieliczka – 20-letni arcymistrz Jan-Krzysztof Duda, będąc najmłodszym w tym turnieju.


W pierwszym dniu na Gali Otwarcia MP odebrał prestiżowe wyróżnienia Hetmana 2017dla najlepszego zawodnika rokum.in. za brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata, brązowy medal za wynik indywidualny na drugiej szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Europy na Krecie, za wicemistrzostwo Europy w szachach szybkich oraz popularyzację szachów w programie telewizyjnym POLSAT „The Brain – Genialny Umysł” .Na Mistrzostwach Polski rozegrał z arcymistrzami łącznie 9 partii, które zakończył pięcioma remisami i czterema wygranymi, osiągając 6,5 pkt. co zapewniło mu samodzielny tytuł Mistrza Polski 2018 roku, złoty medal, nagrodę w wysokości 20.000 złotych, powołanie do Kadry Polski Mężczyzn i do Kadry Olimpijskiej na najbliższą Olimpiadę Szachową w Gruzji (Batumi) tej jesieni. Tytuł wicemistrza zdobył Kacper Piorun (Stilon Gorzów Wielkopolski) z 5,5 pkt., trzeci był Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice) z 5 pkt.

Obecnie Janek jest studentem 1-go roku AWF Kraków, Wydziału Wychowania Fizycznego na kierunku Sport z indywidualnym tokiem studiowania. Jest też byłym absolwentem Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Wieliczce oraz Szkoły Podstawowej i Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sierczy.

Jan Krzysztof Duda gra w szachy od 5. roku życia. Jego pierwszym trenerem był Andrzej Irlik, potem trenował z Leszkiem Ostrowskim i współpracował z Jerzym Kostro. Od około 5 lat trenuje z arcymistrzem Kamilem Mitoniem z Niepołomic, który został również wyróżniony Hetmanem 2017 Roku dla Najlepszego Trenera za historyczny brązowy medal reprezentacji polskiej na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Rosji.

Janek odniósł wiele sukcesów i obecnie zajmuje 31. miejsce wśród mężczyzn na liście Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE z rankingiem ELO 2724 punktów i równocześnie 2 miejsce na liście juniorów do lat 20 za Chińczykiem na światowej liście juniorów.

W 2013 r otrzymał tytuł arcymistrza. W 2014 r. reprezentował Polskę na Olimpiadzie Szachowej w Norwegii w Tromso a w 2016 r. na Olimpiadzie Szachowej w Azerbejdżanie w Baku. Był uczestnikiem i jest medalistą Mistrzostw Europy i Świata na wielu kontynentach

Jerzy Cholewa   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów