. carrefour


Opublikowano: 2009-12-30

Autobus 304 będzie jeździł przez Bieżanów?


Od pierwszego stycznia 2010 ulega zmianie, a konkretnie skróceniu, trasa autobusu 502, która obecnie wiedzie z Nowej Huty do centrum Krakowa. W związku z tym pojawiły się plany, aby część pasażerów linii 502 przejął dobrze znany mieszkańcom Wieliczki autobus 304. Z planami tymi wiąże się oczywiście zmiana trasy autobusu 304. 

Zarząd Infrastruktury Komunikacji i Transportu zamierza skorygować aktualną trasę trzysta czwórki, które biegła by od 1 stycznia 2010 roku do dworca Głównego przez Nowy Bieżanów ulicami Mała Góra, Aleksandry i Teligi.
 

Na tę chwilę projekt zmian dotyczący autobusu 304 jest dopiero „pomysłem” jednak jak mówi Jacek Bartlewicz rzecznik prasowy ZIKiT w Krakowie, jeśli w nadchodzącym roku ulegnie ograniczeniu kwota pieniędzy przeznaczona na komunikację w Krakowie owe plany zostaną urzeczywistnione.
 

Władze Wieliczki wyraziły zgodę na to aby trasa autobusu 304 przebiegała przez Bieżanów. Spotkało się to jednak z wielkim oburzeniem mieszkańców naszego regionu. Co poniektórzy mieszkańcy noszą się z zamiarem zebrania podpisów w ramach protestu przeciwko takiej zmianie trzysta czwórki. Jednak taki protest może nie zakończyć się po myśli mieszkańców Wieliczki, bowiem jak wyjaśnia Renata Gawlik, które zajmuje się zespołem do spraw informacji UMiG Wieliczka, nasze miasto nie miało zbyt wielu opcji do wyboru. Zarząd Infrastruktury Komunikacji i Transportu przeprowadził badania z których wynika, że musi dopłacać prawie 2,3 miliona złotych w ciągu roku do funkcjonowania autobusu 304. W wyniku owej analizy ZIKiT przedstawił naszemu miastu dwie propozycje. Pierwszą propozycją jest zmniejszenie ilości kursów linii 304 lub też miasto Wieliczka miałoby w pełni finansować funkcjonowanie trzysta czwórki. Druga propozycja na które władzę Wieliczki przystały jest właśnie modyfikacja aktualnej trasy autobusu tak, aby jechał on przez Nowy Bieżanów.
 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych