. majowapark

Opublikowano: 2017-11-13

Autobus D1 wraca do gminy Gdów. Tylko na jak długo?Od 4 listopada autobusy "kolejowe" linii D1 dowożące pasażerów do dworca Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce nie wjeżdżały już na teren Gminy Gdów, a konkretnie do Huciska dokąd wiodła pierwotna trasa.


Stało się tak za sprawą uchwały Rady Gminy, która podczas sesji 26 października nie wyraziła zgody na udzielenie dotacji Województwu Małopolskiemu na funkcjonowanie Autobusowej Linii Dowozowej D1 do Huciska (gmina Gdów). Samorząd województwa zadecydował o skróceniu trasy linii D1 do Dobranowic.

Taka decyzja Rady Gminy oburzyła wielu mieszkańców Huciska oraz innych pobliskich miejscowości, którzy zostali pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji. Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Gdów pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, jak się okazało tego typu społeczna akcja przyniosła skutek, bowiem tym razem Rada Gminy zadecydowała, że trzeba dofinansować linię D1. Od 10 listopada Koleje Małopolskie przywróciły kursowanie linii D1 do Huciska w związku z uchwałą Rady Gminy Gdów o dofinansowaniu połączenia Autobusowych Linii Dowozowych.

Niewiadomo tylko na jak długo „kolejowy” autobus powrócił na trasę do Huciska, ponieważ radni zgodzili się dopłacać do tego połączenia tylko do końca roku. Jak będzie od nowego, 2018 roku? Na najbliższej sesji Rady Gminy Gdów, ten temat ma być dalej kontynuowany.   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.