.
Wieliczka City


Opublikowano: 2017-11-13

Autobus D1 wraca do gminy Gdów. Tylko na jak długo?Od 4 listopada autobusy "kolejowe" linii D1 dowożące pasażerów do dworca Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce nie wjeżdżały już na teren Gminy Gdów, a konkretnie do Huciska dokąd wiodła pierwotna trasa.


Stało się tak za sprawą uchwały Rady Gminy, która podczas sesji 26 października nie wyraziła zgody na udzielenie dotacji Województwu Małopolskiemu na funkcjonowanie Autobusowej Linii Dowozowej D1 do Huciska (gmina Gdów). Samorząd województwa zadecydował o skróceniu trasy linii D1 do Dobranowic.

Taka decyzja Rady Gminy oburzyła wielu mieszkańców Huciska oraz innych pobliskich miejscowości, którzy zostali pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji. Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Gdów pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, jak się okazało tego typu społeczna akcja przyniosła skutek, bowiem tym razem Rada Gminy zadecydowała, że trzeba dofinansować linię D1. Od 10 listopada Koleje Małopolskie przywróciły kursowanie linii D1 do Huciska w związku z uchwałą Rady Gminy Gdów o dofinansowaniu połączenia Autobusowych Linii Dowozowych.

Niewiadomo tylko na jak długo „kolejowy” autobus powrócił na trasę do Huciska, ponieważ radni zgodzili się dopłacać do tego połączenia tylko do końca roku. Jak będzie od nowego, 2018 roku? Na najbliższej sesji Rady Gminy Gdów, ten temat ma być dalej kontynuowany.   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika