.
Opublikowano: 2017-11-13

Autobus D1 wraca do gminy Gdów. Tylko na jak długo?Od 4 listopada autobusy "kolejowe" linii D1 dowożące pasażerów do dworca Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce nie wjeżdżały już na teren Gminy Gdów, a konkretnie do Huciska dokąd wiodła pierwotna trasa.


Stało się tak za sprawą uchwały Rady Gminy, która podczas sesji 26 października nie wyraziła zgody na udzielenie dotacji Województwu Małopolskiemu na funkcjonowanie Autobusowej Linii Dowozowej D1 do Huciska (gmina Gdów). Samorząd województwa zadecydował o skróceniu trasy linii D1 do Dobranowic.

Taka decyzja Rady Gminy oburzyła wielu mieszkańców Huciska oraz innych pobliskich miejscowości, którzy zostali pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji. Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Gdów pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, jak się okazało tego typu społeczna akcja przyniosła skutek, bowiem tym razem Rada Gminy zadecydowała, że trzeba dofinansować linię D1. Od 10 listopada Koleje Małopolskie przywróciły kursowanie linii D1 do Huciska w związku z uchwałą Rady Gminy Gdów o dofinansowaniu połączenia Autobusowych Linii Dowozowych.

Niewiadomo tylko na jak długo „kolejowy” autobus powrócił na trasę do Huciska, ponieważ radni zgodzili się dopłacać do tego połączenia tylko do końca roku. Jak będzie od nowego, 2018 roku? Na najbliższej sesji Rady Gminy Gdów, ten temat ma być dalej kontynuowany.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią