.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2012-08-30

Bezpieczna Droga do Szkoły 2012


W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2012/2013 na drogach powiatu wielickiego spodziewany jest wzrost ruchu pieszych zwłaszcza dzieci i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do nich.

Biorąc pod uwagę konieczność poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, w dniach od 03.09.2012 roku do 07.09.2012 roku zorganizuje i przeprowadzi wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły".
Celem powyższych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży poruszającym się po drogach i korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prewencji kryminalnej.

Do zadań policjantów pełniących służbę w rejonie szkół w szczególności należeć będzie:
- zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie,
- pomoc w przekraczaniu jezdni na wyznaczonych tzw. szkolnych przejściach dla pieszych oraz nauka prawidłowego zachowania się na drodze,
- reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych,
- kontrola pojazdów jak też kierujących dowożących dzieci do szkół,
- kontrola sposobu przewożenia dziecka w pojeździe.

Policjanci we wrześniu oraz w październiku przeprowadzą kontrolę autobusów dowożących dzieci do szkół.  W szkołach podstawowych będą organizowane spotkania, szczególnie z uczniami klas pierwszych, na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci będą także brać udział w spotkaniach z rodzicami i nauczycielami na temat występujących zagrożeń wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 4 września 2012r. w godz. 10:00 – 12:00 uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny pod nr 12 289-12-12 celem poznania uwag i propozycji dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Jednocześnie w trakcie trwania akcji uwagi przekazywać można na adres rzecznik@wieliczka.policja.gov.pl7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki