.
Opublikowano: 2010-08-31

Bezpieczna droga do szkoły


Jak co roku, policja przygotowuje się do działań związanych z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2010/2011. W tym czasie na drogach powiatu wielickiego nastąpi wzrost ruchu pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży w rejonach placówek oświatowych oraz na drogach prowadzących do nich.Biorąc pod uwagę konieczność poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły, jak również powrotnej, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, w dniach 01.09.2010r. - 10.09.2010r. zorganizuje i przeprowadzi wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły".

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży poruszających się po drogach i korzystających ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prewencji kryminalnej.

Do zadań policjantów pełniących służbę w pobliżu szkół w szczególności należeć będzie:
 zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie,
 pomoc w przekraczaniu jezdni na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz nauka prawidłowego zachowania się na drodze,
 reagowania na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych,
 kontrola pojazdów jak też kierujących dowożących dzieci do szkół,
 kontrola sposobu przewożenia dziecka w pojeździe,
 bieżące zbieranie informacji od dyrekcji szkół na temat podejmowanych działań, określanie dalszej współpracy, wnioski do dalszego działania.

Dzielnicowi wraz z Zespołem ds. Nieletnich oraz przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych będą odwiedzać szkoły, przeprowadzać pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i wręczać elementy odblaskowe.

Ponadto w dniach 03.09.2010r. pod nr 12 289-12-12 oraz 06.09.2010r. pod nr 12 289-12-40 w godzinach 9:00 – 11:00 policjanci będą pełnić dyżur telefoniczny celem poznania uwag i propozycji ze strony rodziców, nauczycieli lub innych osób, podnoszących bezpieczeństwo dzieci. Uwagi i propozycje kierować można również drogą elektroniczną na adres rzecznik@wieliczka.policja.gov.plKabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...