.
Opublikowano: 2011-07-01

Bibliotekarze z Ukrainy w Wieliczce


30 czerwca 2011 roku wielicką bibliotekę odwiedzili przedstawiciele bibliotekarzy z Ukrainy, laureaci konkursu ogłoszonego przez Fundację realizująca projekt ”Program Rozwoju Bibliotek” na Ukrainie. Bibliotekarze zwiedzili wszystkie działy biblioteki oraz wysłuchali prezentacji na temat jej działalności. Wielkie zainteresowanie wzbudziły realizowane przez bibliotekę projekty dla dzieci i seniorów.

Przybyli do wielickiej książnicy bibliotekarze to przedstawiciele bibliotek biorących udział w ukraińskim Programie Rozwoju Bibliotek oraz zwycięzcy w konkursie „dobre praktyki” biblioteczne ogłoszonego w ramach tego Programu na Ukrainie. Ukraińscy bibliotekarze, którzy gościli w Polsce na zaproszenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w swoim programie wizyty mieli okazję zapoznać się z działalnością polskich bibliotek, w tym także wielickiej. Po zwiedzeniu wielickiej biblioteki i wysłuchaniu prezentacji, nasi Goście zadawali mnóstwo pytań na temat struktury i działalności bibliotek, sposobu zakupów książek czy prowadzonych przez bibliotekę zajęć i warsztatów.


Zainteresowanie wzbudziła szeroka działalność wielickiej biblioteki na rzecz seniorów i dzieci oraz promocja samej biblioteki i czytelnictwa wśród mieszkańców ziemi wielickiej. Ukraińscy bibliotekarze mogli również wymienić się doświadczeniami z projektu Program Rozwoju Bibliotek, do którego należą, a w którym od tego roku znalazła się również wielicka biblioteka. Wieliccy bibliotekarze pochwali się również wygraną w konkursie ogłoszonym przez polską Fundację w ramach Tygodnia z Internetem. Wielicka biblioteka zajęła w nim trzecie miejsce, organizując spotkanie na temat programu Skype z seniorami oraz dziećmi z filii na osiedlu Kościuszki. Na zakończenie wizyty goście odwiedzili nowo wyremontowaną filię biblioteczną na os. Kościuszki. Miejsce to jest szczególne, ponieważ biblioteka połączona ze świetlicą środowiskową stwarza miejsce przyjazne dzieciom, dające im możliwość nauki, zabawy i rozwoju. Mamy nadzieję, że wizyta stanie się przyczynkiem do dalszej współpracy, partnerstwa i wymiany doświadczeń pomiędzy dwoma krajami.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce