.
wse

wse


Opublikowano: 2019-02-20

Bieg Tropem Wilczym w Wieliczce3 marca 2019 Burmistrz Wieliczki zaprasza na kolejną lokalną edycję Biegu Tropem Wilczym – biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku startujemy spod Solnego Miasta i biegniemy do Wielickiej Mediateki, w której swoją nową siedzibę ma m. in. Wielicka Biblioteka.


Bieg rozpoczyna się o godz. 12:00, ale rejestrować można się już od godz. 9:30. Rejestracja będzie trwać do godz. 11:30. Na mecie czekają uczestników medale, poczęstunek regeneracyjny, dyplomy, publikacje o żołnierzach wyklętych oraz dla szczęśliwców – specjalne nagrody.

Patronem tegorocznego biegu jest Barbara Otwinowska (1924-2018), ps. Witek Błękitny - sanitariuszka i łączniczka AK, aresztowana i więziona w Fordonie w związku z procesem rotmistrza Witolda Pileckiego.

Ponadto, zarówno biegaczy jak i osoby, które nie brały udziału w biegu zapraszamy na wydarzenia towarzyszące (sala kinowa w Wielickiej Mediatece – pl. M. Skulimowskiego 3, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona):

- spektakl pt. Młodzi-Niezłomnym / reż. Paweł Dudzik, Lucjan Rówiński / - przedstawienie przygotowane przez młodzież klas gimnazjalnych z Dobranowic (13:30, 45 min.)
- film dokumentalny pt. Inka. Zachowałam się jak trzeba (2015) / reż. Arkadiusz Gołębiewski (15:00, 28 min) - w filmie występuje m. in. Barbara Otwinowska - patronka wielkiego Biegu Tropem Wilczym 2019

Regulamin biegu
Załącznik nr 1. Formularz zapisu
Załącznik nr 2. Mapa
Strona ogólnopolska Biegu Tropem Wilczym

Informacje i pytania:
Dział Regionalny wielickiej biblioteki, tel. 123858813, dzialregionalny@biblioteka.wieliczka.eu
Biblioteka 123858810, biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu
PiMBP w Wieliczceleader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce