. majowapark

Opublikowano: 2019-02-20

Bieg Tropem Wilczym w Wieliczce3 marca 2019 Burmistrz Wieliczki zaprasza na kolejną lokalną edycję Biegu Tropem Wilczym – biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku startujemy spod Solnego Miasta i biegniemy do Wielickiej Mediateki, w której swoją nową siedzibę ma m. in. Wielicka Biblioteka.


Bieg rozpoczyna się o godz. 12:00, ale rejestrować można się już od godz. 9:30. Rejestracja będzie trwać do godz. 11:30. Na mecie czekają uczestników medale, poczęstunek regeneracyjny, dyplomy, publikacje o żołnierzach wyklętych oraz dla szczęśliwców – specjalne nagrody.

Patronem tegorocznego biegu jest Barbara Otwinowska (1924-2018), ps. Witek Błękitny - sanitariuszka i łączniczka AK, aresztowana i więziona w Fordonie w związku z procesem rotmistrza Witolda Pileckiego.

Ponadto, zarówno biegaczy jak i osoby, które nie brały udziału w biegu zapraszamy na wydarzenia towarzyszące (sala kinowa w Wielickiej Mediatece – pl. M. Skulimowskiego 3, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona):

- spektakl pt. Młodzi-Niezłomnym / reż. Paweł Dudzik, Lucjan Rówiński / - przedstawienie przygotowane przez młodzież klas gimnazjalnych z Dobranowic (13:30, 45 min.)
- film dokumentalny pt. Inka. Zachowałam się jak trzeba (2015) / reż. Arkadiusz Gołębiewski (15:00, 28 min) - w filmie występuje m. in. Barbara Otwinowska - patronka wielkiego Biegu Tropem Wilczym 2019

Regulamin biegu
Załącznik nr 1. Formularz zapisu
Załącznik nr 2. Mapa
Strona ogólnopolska Biegu Tropem Wilczym

Informacje i pytania:
Dział Regionalny wielickiej biblioteki, tel. 123858813, dzialregionalny@biblioteka.wieliczka.eu
Biblioteka 123858810, biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu
PiMBP w Wieliczce

   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.