. carrefour


Opublikowano: 2014-07-07

Biskupice: Miał zakaz prowadzenia, był poszukiwany, pijany i jeszcze oferował łapówkę


W Biskupicach policjanci zatrzymali poszukiwanego, który prowadził samochód pomimo sądowego zakazu. Oferował policjantom 100zł za odstąpienie od czynności

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Około północy 4/5 lipca br. w Biskupicach policjanci zatrzymali kierującego oplem, który nie dość, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to był poszukiwany. Nadto prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Miał 1,97 promila. „Dam wam sto złotych i zapomnimy o sprawie” – takimi słowami namawiał interweniujących policjantów do „załatwienia” sprawy.


.......  Oferta była ponawiana kilkakrotnie. Mężczyzna stanowczo i konkretnie został pouczony przez policjantów, że usiłowanie i udzielanie korzyści majątkowej to przestępstwo. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty przekupstwa oraz jazdy w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu. Odpowiadał będzie przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.  

Policja zlikwidowała pod Wieliczką kolejną plantację konopi indyjskich

 

Natomiast wczoraj /06.07.14r./ również Biskupicach w samo południe doszło do zderzenia motocykla i opla. Ranna została jedna osoba. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący Yamahą podczas wyprzedzania wielu pojazdów wjechał w tył opla, który jechał z przeciwnego kierunku i skręcał w lewo. W wyniku zderzenia ranny został 32-letni motocyklista, zabrany z licznymi obrażeniami ciała do szpitala. 42-letni kierujący oplem był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych