.


kabaret

Opublikowano: 2020-04-03

BMW wypadło z drogi przejeżdżając obok policjantów zabezpieczających miejsce włamania - kierowca pijany, w samochodzie narkotyki.27 marca br. wieliccy funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w powiecie ujęto jednego ze sprawców kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, zatrzymali 28 -letniego mężczyznę zabezpieczając przy nim m.in. narzędzia oraz elektronarzędzia.


Z informacji wynikało, że sprawców było dwóch, ale jednemu z nich udało się uciec. Policjanci bardzo szybko ustalili dane zbiega i po niespełna 30 minutach, w rękach kryminalnych był już drugi ze sprawców. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, odzyskano kolejne narzędzia pochodzące z przestępstwa.

Kiedy funkcjonariusze wykonywali czynności na miejscu włamania, zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki BMW, który na łuku drogi wypadł z drogi i wjechał na teren ogrodzonej posesji. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia drogowego, celem udzielenia pomocy poszkodowanym. Kiedy otworzyli drzwi od samochodu, kierowca jak i pasażer oświadczyli, że nic im się nie stało, jednakże podczas rozmowy od obydwu była wyczuwalna silna woń alkoholu. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu - ,,wydmuchał’’ ponad 2 promile. Kiedy 29 -letni kierowca usłyszał jaki ,,wynik’’ wskazał alkomat, zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów. Odpychał ich oraz szarpał za mundury. Nie stosował się do żadnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, ponadto kierował w ich stronę wulgarne epitety. Dodatkowo odmówił podania policjantom swoich danych personalnych. Policjanci bardzo szybko obezwładnili krewkiego kierowcę.

W momencie sprawdzenia pojazdu za dokumentami kierującego, ujawnili woreczek strunowy z zawartością brunatnej substancji. Jak się okazało, była to marihuana o wadze około jednego grama. Ponieważ ani kierowca ani pasażer nie przyznali się do kogo należą narkotyki, mundurowi zatrzymali 29- letniego kierowcę oraz 33 -letniego pasażera na podstawie art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dodatkowo kierowca odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu a także za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważanie funkcjonariuszy policji. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki