.
Opublikowano: 2015-12-28

Boże Narodzenie 2015 na wielickich drogach. W Wigilię samochód śmiertelnie potrącił kobietę w Wieliczce.


Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, tj. od 24 do 27 grudnia na drogach powiatu wielickiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne, ponadto ujawniono 8 nietrzeźwych kierujących.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Wypadek śmiertelny miał miejsce w wigilię ok. godz. 18.37 w Wieliczce, gdzie kierujący samochodem m-ki Mini Cooper – jak wstępnie ustalono potrącił 78 – letnią pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz podróżnych na terenie powiatu wielickiego czuwało 110 policjantów.

Przed nami wyjazdy noworoczne. Przytaczając te tragiczne wigilijne zdarzenia drogowe wielicka Policja ponownie prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych, aby poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym posiadali jakikolwiek element odblaskowy, który poprawia jego widoczność dzięki czemu jest bezpieczniejszy.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika