.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2015-12-28

Boże Narodzenie 2015 na wielickich drogach. W Wigilię samochód śmiertelnie potrącił kobietę w Wieliczce.


Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, tj. od 24 do 27 grudnia na drogach powiatu wielickiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne, ponadto ujawniono 8 nietrzeźwych kierujących.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Wypadek śmiertelny miał miejsce w wigilię ok. godz. 18.37 w Wieliczce, gdzie kierujący samochodem m-ki Mini Cooper – jak wstępnie ustalono potrącił 78 – letnią pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz podróżnych na terenie powiatu wielickiego czuwało 110 policjantów.

Przed nami wyjazdy noworoczne. Przytaczając te tragiczne wigilijne zdarzenia drogowe wielicka Policja ponownie prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych, aby poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym posiadali jakikolwiek element odblaskowy, który poprawia jego widoczność dzięki czemu jest bezpieczniejszy.

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020