.
dacia

Opublikowano: 2018-06-29

Budowa nowego wiaduktu. Będą utrudnienia w ruchuWe wtorek, 3 lipca 2018 roku nastąpi zamknięcie drogi powiatowej relacji Wieliczka-Brzegi w miejscowości Kokotów. Związane jest ono z budową nowego wiaduktu kolejowego. Prace pierwszego etapu potrwają do 15 grudnia br.. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami.


Budowa nowego wiaduktu wymaga całkowitej rozbiórki istniejącego obiektu. Będzie ona wykonywana dwuetapowo dla utrzymania ruchu pociągów. Dodatkowo most zostanie poszerzony do szerokości pozwalającej na wykonanie 3 toru.

Zgodnie z projektem będzie to wiadukt żelbetowy, monolityczny o konstrukcji ramowej, bezprzegubowej, prostokątnej, dostosowanej do trzytorowego układu linii kolejowej.

Inwestycja obejmuje również przebudowę drogi powiatowej przebiegającej w ciągu obiektu mostowego. Powstaną dwa pasy o szerokości 3 metrów, obustronny chodnik szeroki na 2 metry. Zostanie obniżona niweleta drogi. Natomiast jej skrajnia pionowa pod obiektem będzie wynosiła 4,60 metra. Umożliwi to wykonanie żelbetowej wanny szczelnej, na dnie której powstanie jezdnia i chodniki.

- Droga z Brzegów do Wieliczki stanowi jeden z najbardziej ruchliwych ciągów komunikacyjnych w powiecie wielickim. Wielu kierowców wybiera ją gdy chodzi o dojazd do Krakowa, a także do znajdujących się w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej zakładów pracy. W ciągu doby przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Wszyscy wiemy jak duże ograniczenia w ruchu związane były z dotychczasowym wiaduktem kolejowym. Kierowcy musieli ustępować pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka co było przyczyną tworzenia się korków. Nowy wiadukt zniesie wszystkie te ograniczenia – podkreśla Łukasz Sadkiewicz, wicestarosta wielicki.

(BP)


Budowa nowego wiaduktu. Będą utrudnienia w ruchu - zobacz zdjęcia

   NOC W MEDIATECE!  
Data: 6 października 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zapraszają serdecznie wszystkich czytelników i mieszkańców na Noc w Mediatece, która rozpocznie się w dniu 6 października (sobota) 2018 r., o godzinie 19:00 w Wielickiej Mediatece, na Placu Skulimowskiego 3.
NOC W MEDIATECE!
VI NOCNY RODZINNY MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ  
Data: 6 października 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na VI NOCNY MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, który odbędzie 6 października 2018 r. Start o godz. 18.00 na Rynku Górnym w Wieliczce.
VI NOCNY RODZINNY MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ