.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2019-05-25

Charytatywna „Biegojazda”z wielicką soląSensoryczny ogród to największe marzenie podopiecznych Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie. Ma ogromną szansę ziścić się dzięki pracownikom placówki, którzy zorganizowali ekstremalny duathlon. W ciągu 6 dni czterech śmiałków, biegnąc i jadąc na rowerach, pokona ponad 620 km z południa na północ Polski. Na szczęśliwą drogę zabiorą z sobą wielicką sól. Uroczysty początek Biegojazdy 25 maja o godz. 17.00 przy szybie Daniłowicza.


Projekt „Sensorycznego Ogrodu Marzeń” jest już gotowy. Powstał na podstawie prac konkursowych, jakie wspólnie stworzyli wychowankowie tczewskiego przedszkola oraz ich opiekunowie. Jednym z elementów upragnionego ogrodu jest tężnia solankowa, stąd Biegojeździe towarzyszy sól z Kopalni Soli „Wieliczka”.

Miejsce do rehabilitacji, terapii, wypoczynku – dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 3 bardzo go potrzebują i to właśnie dla nich wyrusza Biegojazda. Na trasie znalazły się Wieliczka, Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz oraz Kwidzyn. Próba sił i hartu ducha zakończy się 31 maja w Tczewie. Trzymamy kciuki!

Ambasadorami akcji „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” są Joanna Kulig oraz Krzysztof Hołowczyc. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Kopalnia Soli „Wieliczka”.
   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki