.
Opublikowano: 2019-05-25

Charytatywna „Biegojazda”z wielicką soląSensoryczny ogród to największe marzenie podopiecznych Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie. Ma ogromną szansę ziścić się dzięki pracownikom placówki, którzy zorganizowali ekstremalny duathlon. W ciągu 6 dni czterech śmiałków, biegnąc i jadąc na rowerach, pokona ponad 620 km z południa na północ Polski. Na szczęśliwą drogę zabiorą z sobą wielicką sól. Uroczysty początek Biegojazdy 25 maja o godz. 17.00 przy szybie Daniłowicza.


Projekt „Sensorycznego Ogrodu Marzeń” jest już gotowy. Powstał na podstawie prac konkursowych, jakie wspólnie stworzyli wychowankowie tczewskiego przedszkola oraz ich opiekunowie. Jednym z elementów upragnionego ogrodu jest tężnia solankowa, stąd Biegojeździe towarzyszy sól z Kopalni Soli „Wieliczka”.

Miejsce do rehabilitacji, terapii, wypoczynku – dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 3 bardzo go potrzebują i to właśnie dla nich wyrusza Biegojazda. Na trasie znalazły się Wieliczka, Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz oraz Kwidzyn. Próba sił i hartu ducha zakończy się 31 maja w Tczewie. Trzymamy kciuki!

Ambasadorami akcji „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” są Joanna Kulig oraz Krzysztof Hołowczyc. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Kopalnia Soli „Wieliczka”.