. carrefour


Opublikowano: 2014-10-21

„CHODŹMY RAZEM” – nowa inicjatywa mieszkańców i wielickiej biblioteki.


Wielicka biblioteka razem z Dorotą Hetmańczyk – Żuchalską – mieszkanką ziemi wielickiej, pasjonatką zdrowego stylu życia oraz instruktorką Nordic Walkingu zapraszają do udziału w projekcie „Chodźmy razem”. Zapraszamy 25 października (sobota) 2014 o godzinie 11:00. ZBIÓRKA pod biblioteką w Wieliczce, ul. Żwirki Wigury 2

 
„Chodźmy razem” to nic innego jak wspólne aktywne chodzenie z kijami lub bez po Wieliczce i jej przepięknych okolicach. Aktywne chodzenie z kijami to nie tylko zdrowy ruch, bezpieczny dla każdego, ale również kontakt z przyrodą. To szansa na poznanie okolic Wieliczki i nawiązania nowych znajomości. To pomysł na spędzenie wolnego czasu. Więc jeśli chodzisz sam lub w grupie i chcesz dołączyć i poznać nowych ludzi, albo chcesz zacząć chodzić zapraszamy do wspólnego spacerowania. Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów, rodziny. Zabierzcie ze sobą dobry humor i przyjaciół. „CHODŹMY RAZEM” na aktywny spacer!

Zatem zapraszamy - 25 października (sobota) 2014 o godzinie 11:00. ZBIÓRKA pod biblioteką w Wieliczce, ul. Żwirki Wigury 2
Spacerować może każdy, chodzenie pobudza i ćwiczy wszystkie mięśnie, relaksuje i daje odpoczynek.

- Wielu mieszkańców chodzi na spacery, ja też, dlatego pomyślałam dlaczego nie możemy chodzić razem. Przecież każdy z nas ma swoje ścieżki, które może pokazać innym. Wiemy, że ruch to zdrowie, a ruch w dobrym towarzystwie to podwójna korzyść. Razem z biblioteką, która staje się miejscem inicjatyw społecznych postanowiłyśmy zacząć chodzić i zaprosić mieszkańców do wspólnego aktywnego chodzenia z kijami – mówi Dorota Hetmańczyk –Żuchalska.

Wspólne spacery dają nie tylko możliwość poznania okolicy, ale również innych ludzi, robienia czegoś razem, dają poczucie wspólnoty. Przy okazji można też poćwiczyć kręgosłup i inne mięśnie – wskazówkami podzieli się Pani Dorota. A może ktoś chciałby na spacerze opowiedzieć ciekawe historie związane z terenem spaceru, a może zna nowe, ciekawe ścieżki na które warto się wybrać. Może uda nam się razem stworzyć „ulubione ścieżki spacerowe” i polecić je innym.
Zatem zapraszamy!

A jeśli macie pomysły na nowe inspirujące inicjatywy dla mieszkańców Wieliczki, chcecie się podzielić swoją pasją zapraszamy do biblioteki. Niech stanie się ona dla was strefą innowacji i inspiracji – miejscem spotkań i tworzenia.


Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych