. carrefour


Opublikowano: 2017-10-14

Ciężarówka spłonęła na drodzeW czwartek 12 października na drodze wojewódzkiej w Zagórzanach spłonął samochód dostawczy. Do pożaru doszło około godziny 14:20.


Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej z OSP Gdów, OSP Marszowice oraz JRG Wieliczka okazało się, że płonie naczepa samochodu wypełniona materiałami budowlanymi. Zagrożeniem dla pracujących na miejscu strażaków były m.in. wybuchające pod wpływem wysokiej temperatury opony. Uszkodzeniu uległ jeden z samochodów przejeżdżających obok płonącej ciężarówki. Po ugaszeniu pożaru z pomocą przyszła jedna z lokalnych firm, która przyjechała swoim "sprzętem" i usunęła spalone materiały. Kierujący samochodem dostawczym nie doznał żadnych obrażeń, a utrudnienia na drodze trwały ponad dwie godziny.

 
Ciężarówka spłonęła na drodze - zobacz zdjęcia   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...