.


kabaret

Opublikowano: 2020-03-28

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w powiecie wielickim. Wyprzedzamy inne powiaty – zobacz tabelę.Obecnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. W powiecie wielickim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 3 kolejne zakażenia tym wirusem.


W sumie w naszym powiecie mamy na chwilę obecną już 14 potwierdzonych przypadków. 554 osoby znajdują się pod kwarantanną. Trzy kolejne osoby u których potwierdzono obecność koronawirusa to starszy mężczyzna, starsza kobieta oraz kobieta w sile wieku.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 2400 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 do 28 marca wykonano tam 1310 badań. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 28 marca wykonano tam 1035 badań. 30 badań wykonano też w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Niestety, ale jeśli chodzi o ilość potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 to powiat wielicki wyprzedza inne powiaty na terenie naszego województwa. Wiek wydaje się nie mieć większego znaczenia, wirus ten atakuje zarówno bardzo młodych ludzi jak i tych starszych, co widać na poniższych tabelach.

   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki