bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-09-01

„Cóż Cię za anioł obłąkał w tym lesie….”- „Balladyna”- Narodowe Czytanie 2020 w WieliczceWielicka biblioteka zaprasza na 9. już akcję Narodowego Czytania, która odbędzie się 5 września 2020r. (sobota) w godzinach 18.00- 20.00 w sali kinowej Wielickiej Mediateki.


Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Dotychczas czytano już: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego( w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości) oraz nowele polskie.Tegoroczną lekturą jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybrana podczas internetowego głosowania.

Jak co roku wielicka biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka na obchody narodowego święta czytania.

W programie: inscenizacja fragmentu „Balladyny” w wykonaniu aktorów Teatru Sztolnia oraz projekcja spektaklu Teatru Telewizji „Balladyna” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego.

Ale to nie wszystko! Specjalnie na tegoroczną wielicką edycję Narodowego Czytania aktorzy Teatru Sztolnia przygotowali krótki spot, który będzie można zobaczyć lub wysłuchać w wersji audio w kilku wielickich lokalizacjach: Lodziarnia Pistacja, Holba Pub & Bistro, Galeria Kawiarnia Zamek, Bistro Frugi (Solne Miasto), Biblioteka w Wieliczce, portal WieliczkaCity.pl oraz w telewizji pokładowej Gminnego Transportu Publicznego Wieliczki.

Weź ze sobą wyjątkową pamiątkę!

Z okazji Narodowego Czytania, Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Przynieś dowolny egzemplarz „Balladyny” Słowackiego i otrzymaj pamiątkową pieczęć z logo akcji!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Partnerami wydarzenia zostali: Solne Miasto Sp. z.o.o., Kino Wielicka Mediateka, Wielickie Centrum Kultury, Eko Wieliczka. Patronat medialny objęli: Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego oraz Wieliczkacity.pl.

Czytajmy z całą Polską w Wieliczce!

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2 wg wytycznych GIS, MZ, MEN. Informacje: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu, tel. 12 385 88 10.

Regulamin, Wytyczne GIS, MZ, MkiDN, Karta uczestnictwa w wydarzeniu dostępne na www.biblioteka.wieliczka.eu

JT
   Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU