bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2015-08-12

Cudowna Moc Bukietów 2015 w Podstolicach


15 sierpnia w Podstolicach (w godzinach od 8:00 do 12:00) odbędzie się VI edycja konkursu na najpiękniejszy bukiet pt. „Cudowna Moc Bukietów”.

 
Organizatorzy stawiają sobie za cel kultywowanie tradycji tworzenia bukietów zielnych w święto Matki Boskiej Zielnej, przypadające na 15 sierpnia, w atrakcyjnej formie konkursu. Jak dotąd przedsięwzięcie cieszy się popularnością, która wzrasta z roku na rok. Konkurs został objęty patronatem Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidra.

Impreza odbywa się na placu obok kościoła pw. Świętego Ducha. Jej głównym elementem jest rywalizacja pomiędzy bukietami wykonanymi własnoręcznie przez uczestników. W zabawie może wziąć udział każdy, zarówno dzieci jak i dorośli. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy specjalnie osobną kategorię, aby zachęcić najmłodszych do podtrzymywania tradycji przodków w jak najbardziej atrakcyjnej formie.

Dla zwycięzców w każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie jako jego uczestnicy lub widzowie podziwiający piękno bukietów.Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU