.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-10-09

Czas na kolejne siatkarskie emocje w Wieliczce!Nasze zawodniczki rozpoczęły sezon ligowy od dwóch wygranych. Najpierw pokonały na inaugurację sezonu w Solnym Mieście drużynę AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1, a w ubiegłą sobotę (5 października) nie pozwoliły zdobyć gospodyniom z Torunia nawet jednego seta i pewnie wygrały 3:0.


W meczu 3 kolejki 1 ligi siatkówki kobiet, przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem Karpat Krosno. Nasz najbliższy rywal po rozegraniu dotychczasowych meczów plasuje się na ostatniej 13 pozycji w ligowej tabeli i nie zaznał jeszcze smaku wygrania nawet seta.

Aktualna dyspozycja jak i miejsca w tabeli pokazują, że wieliczanki powinny spokojnie ten mecz wygrać, jednak pamiętajmy, że sport jest nieprzewidywalny i podopieczne Dominika Stanisławczyka na pewno nie jadą do Wieliczki, aby oddać mecz bez walki. Jednak mamy ogromną nadzieję, że nasze Tygrysice staną na wysokości zadania i zgarną całą pulę!

W drużynie z Krosna od tego sezonu występuje ex Tygrysica – Izabela Wisz. Natomiast z Krosna do Wieliczki przeniosła się Ewa Bimkiewicz, czyli nasza najlepiej punktująca zawodniczka (średnio 19,5 punktu na mecz).

Podczas przedsezonowych turniejów nasze zawodniczki zmierzyły się 2 razy z Karpatami i 2 razy wygrały w rezultacie 3:0.

Spoglądając w karty historii spotkań pomiędzy 7R Solna Wieliczka a AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno widać wyraźną dominację jednego zespołu.

Jest nim oczywiście wielicka Solna, która w dotychczasowych 6 meczach o ligowe punkty wygrała 6 razy tracąc przy tym zaledwie jeden punkt w pierwszym historycznym meczu pomiędzy tymi drużynami, wygrywając 3:2. Należy też wspomnieć, że w 23 rozegranych setach nasze Tygrysice prowadzą, aż 18:5! Nie mamy nic przeciwko, aby ta statystyka została podtrzymana i 7 mecz obydwu ekip okazał się szczęśliwszy dla wieliczanek!

Najbliższy mecz został zaplanowany na 12 października, godzinę 18:00, a miejscem spotkania będzie Solne Miasto w Wieliczce, ul. Kościuszki 15.

Przypominamy również, że od tego sezonu zostały wprowadzone bilety na mecze naszych siatkarek, które po pierwszym spotkaniu zostały miło przyjęte przez kibiców, którzy przyznawali, że teraz mogą jeszcze bardziej czuć się częścią Klubu! Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować za taką reakcję i po raz kolejny podkreślić, ze Razem Tworzymy Wielką Rodzinę!

Bilety są w cenie 5 PLN, a dzieci i uczniowie do 18 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą na halę za darmo.

Liczymy na Waszą obecność! Do zobaczenia w Sercu Wieliczki.
Ze Sportowym Pozdrowieniem
WTS Solna Wieliczka

   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020