.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-08-06

Czas na sportowe emocje! Kibicujmy na żywo kolarzom Tour de PologneZapraszamy na start V etapu 76. Tour de Pologne. 7 sierpnia o godzinie 12.40 kolarze wyruszą sprzed szybu Daniłowicza na liczącą sobie 154 km trasę do Bielska-Białej.


Przed nami wielkie kolarskie emocje. Kto okaże się najlepszy w legendarnym wyścigu? Niestety nie zobaczymy ubiegłorocznego triumfatora Michała Kwiatkowskiego, który musi odpocząć od startów. Będzie za to okazja do kibicowania Rafałowi Majce (zwycięzca TdP w roku 2014) oraz innym znakomitym zawodnikom z Polski i zagranicy. Warto przyjść i na żywo zobaczyć bohaterów 76. Tour de Pologne (będą podpisywać przy szybie Daniłowicza listy startowe).

Przy szybie Daniłowicza wyrośnie, dosłownie jak spod ziemi, miasteczko startowe – pełne atrakcji nie tylko sportowych, ale też kopalnianych. Zapraszamy już od godz. 10.00. W programie animacje przygotowane przez Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”, występy górniczej orkiestry (godz. 11.15, 12.00 i 12.40), a także niespodzianki szykowane przez sponsorów wyścigu. Tuż przed 12.00 w miasteczku pojawi się Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. Honorowym starterem V etapu tegorocznego TdP będzie Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Zmagania będzie można śledzić w telewizyjnych relacjach na antenie TVP SPORT, TVP1 oraz Eurosport 2, a także na tvpsport.pl i w aplikacjach TVP SPORT i Tour de Pologne.

Zobacz plan transmisji http://www.tourdepologne.pl/etap-5/#lightbox-8

Przejazd kolarzy przez Wieliczkę spowoduje zmiany w organizacji ruchu. W godzinach 10:00 – 13:30 całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego zostanie m.in. ulica Mikołaja Daniłowicza (w podanych godzinach ulica będzie dostępna tylko dla pieszych). Na czas przejazdu kolumny reklamowej i samych kolarzy zamknięta dla ruchu samochodowego będzie także ulica Klaśnieńska (przewidywana godzina zamknięcia ulicy Klaśnieńskiej – 12:20). Przez cały dzień parking przy Tężni solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” będzie wyłączony z ruchu (niedostępny dla turystów).


Czas na sportowe emocje! Kibicujmy na żywo kolarzom Tour de Pologne - zobacz zdjęcia   Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem