.
wse
Opublikowano: 2017-05-18

Czołowe zderzenie w Gdowie było tak silne, że dostawczy Iveco przewrócił się na bok.Wczoraj, tj. we środę 17 maja około godz. 18:00 w Gdowie na drodze wojewódzkiej nr 967 relacji: Gdów – Myślenice doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu osobowego i dostawczego. Ciężko ranny został jeden z uczestników.


Jak wynika ze wstępnych informacji zebranych przez policjantów drogówki przybyłych na miejsce, kierowca osobowego Forda, jadący w kierunku Gdowa, z niewyjaśnionych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia czołowego z dostawczym Iveco. Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy został wywrócony na bok. Nieprzytomny 31-letni kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do jednego z krakowskich szpitali, natomiast drugi kierujący 35-latek, z ogólnymi potłuczeniami, trafił do szpitala w Myślenicach.

Policjanci ustalili, że kierowca Forda nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one wcześniej zatrzymane. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku wykaże postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

KPP Wieliczka

 
Czołowe zderzenie w Gdowie było tak silne, że dostawczy Iveco przewrócił się na bok. - zobacz zdjęcia


   


Popołudnie ze Straussem 2017  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na cykl czterech koncertów „Popołudnie ze Straussem” na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce i w Muzeum w kopalni soli. Koncerty, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentują także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w.
Popołudnie ze Straussem 2017
Polska w kwiatach  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy 25 czerwca 2017 r. na Plac im. T. Kościuszki, gdzie podczas spotkania miłośników roślin i ogrodów będzie można wziąć udział w konkursie.
Polska w kwiatach