.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-15

Czy w Wieliczce powstanie szpital modułowy? Pismo w tej sprawie burmistrz Artur Kozioł wysłał do Wojewody Małopolskiego.Sytuacja epidemiologiczna zarówno w powiecie wielickim jak i całym województwie małopolskim robi się naprawdę poważna. Praktycznie codzienne padają nowe rekordy jeśli chodzi o dobowy przyrost zakażonych wirusem SARS-CoV-2.


Dziś wielicki sanepid poinformował o kolejnych 45 mieszkańcach naszego powiatu, którzy w ciągu ostatniej dobry otrzymali pozytywny wynik na koronawirusa. Jest to rekord, tylu zakażonych w ciągu doby nie było w naszym powiecie od początku epidemii. Najwięcej chorych na COVID-19 przybywa w gminie Wieliczka. Dziś nasz powiat znalazł się na ministerialnej czerwonej liście, podobnie jak i Kraków.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że od pewnego czasu – rozważamy możliwość budowania dodatkowych szpitali.

Powiat wielicki jest jednym z trzech powiatów na terenie województwa Małopolskiego, który nie posiada swojego szpitala. Biorąc również pod uwagę fakt, że w pobliskich szpitalach już teraz zaczyna brakować miejsc, burmistrz Wieliczki mając na uwadze zdrowie, a nawet życie mieszkańców naszego regionu, zwrócił się do Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity z propozycją wybudowania na terenie gminy Wieliczka modułowego szpitala jednoimiennego.

W piśmie wysłanym dziś z wielickiego Urzędu Miasta, gmina Wieliczka deklaruje, że jest otwarta na współpracę przy realizacji budowy na terenie naszego miasta szpitala, który mógłby być również filią jednego ze szpitali krakowskich. Tego typu placówka medyczna mogłaby powstać przy ulicy Narutowicza (okolice areny lekkoatletycznej) lub w pobliżu ośrodka zdrowia.

Do tematu budowy w Wieliczce szpitala, który niewątpliwie jest dla mieszkańców naszego regionu bardzo ważny, będziemy jeszcze wracać.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek