. majowapark

Opublikowano: 2018-11-26

Czy warto w postępowaniu rozwodowym konsekwentnie dążyć do orzeczenia winy i alimentów? Bezpłatne porady prawne w każdy wtorek w Wieliczce!Temat, o którym dzisiaj piszę wydaje się być banalny. Zapewniam, że w gruncie rzeczy taki nie jest.


Tekst ten z założenia ma być swego rodzaju memento dla osób, które planują rozpocząć postępowanie rozwodowe.

Przyznam, że piszę go pod wpływem sytuacji, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, tj. po zakończeniu jednej ze spraw rozwodowych prowadzonych przez naszą Kancelarię.

Inspiracją była moja Klientka – albo raczej jej postawa!

Tak, przyznaje zaimponował mi - byłem pod wrażeniem!

Wprowadzenie

 

Pani Magdalena przyszła do mojej Kancelarii w marcu 2017 r. Niewysoka kobieta w średnim wieku. Wyglądała na typową gospodynie domową, i też tak było.

Siedziała przede mną zadbana, uśmiechnięta i niezwykle uroczą kobietą, jednak po dłoniach i postawie widać, że swoje na gospodarstwie przepracowała.

Jak się okazało przyszła w sprawie rozwodowej.

Panie mecenasie chce się rozwieść – powiedziała wprost.

Z orzekaniem o winie męża!!! – dodała za chwile.

Patrząc na nią, pomyślałem sobie, nie idź tą drogą kobieto. Co Ty po tym rozwodzie poczniesz sama samiuśka na tym świecie.

Tak, tak przyznaje oceniłem bardzo stereotypowo. Założyłem, że przyszła do mnie przysłowiowa „kura domowa”, która naoglądała się seriali i wyobraża sobie, że rozwód przyniesie jej wolność i swobodę i przy okazji kupę kasy.

Przerażony byłem myśląc jak ja tej prostej kobiecie ze wsi wytłumaczę, że rozwód nie wygląda jak w serialu „Prawo Agaty” czy innej „Magdzie M”, nie wspominając już o nijakiej „Sędzi Annie Marii Wesołowskiej”, dzięki której podobno nie ma już w Polsce osoby, która by nie znała się na meandrach sprawiedliwości.

Wtem zaczęła opowiadać mi swoją historię.

Stan faktyczny

 

Małżeństwo zawarła prawie 25 lat temu, był to początek lat 90-tych. Jak to zwykle bywa, na początku układało się dobrze. Niedługo po ślubie przyszło na świat pierwsze dziecko, niebawem też Pani Magdalena zaszła w druga ciążę.

Sielanka nie trwał zbyt długo. Pan Jan, bo tak mąż naszej bohaterki miał na imię, w trakcie gdy ta była w ciąży, dopuścił się pierwszej zdrady. Tak, tak pierwszej…

Zdrada ta została mu wybaczona. Trudno Pani Magdzie teraz powiedzieć, czym się wtedy kierowała. Po prostu, była młodą niesamodzielną kobietą w trakcie drugiej ciąży i z małym dzieckiem przy boku. Trudno jej się dziwić.

Upłynęło kilka lat. Na świecie fetowano wejście w nowe millenium. Mąż Pani Magdy również świętował, tylko jak się później okazało z inną kobietą.

Z kobietą to za dużo powiedziane, dziewczyna ta była wówczas małoletnia i na pewno, pomimo upływu czasu, nie ma przyjemnych wspomnień z relacji z Panem Jenem.

Dlaczego? Bo została przez niego zgwałcona!

Jeżeli chcesz poznać ciąg dalszy historii Pani Magdaleny oraz to jak się ona zakończyła kliknij tu https://bit.ly/2qZRvsL

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy wtorek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wieliczki lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. A. Kosiby 31 w Kancelarii Parafialnej Klasztoru Franciszkanów.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany
   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.